BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR'ÜN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR'ÜN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Aziz Türk Milletimiz, her türlü imkânsızlığa rağmen hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için giriştiği milli mücadelesini; elde ettiği zaferin ardından cumhuriyetle taçlandırdı. Bu şanlı zafer hiç şüphesiz ki milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürü olmuştur.

99.'ncu yıl dönümünü büyük bir gurur, coşku ve heyecanla kutladığımız Cumhuriyet'in ilanı, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve iradenin göstergesi olmuştur.

Bu toprakları bize vatan kılan Kahraman Ordumuzun bizlere bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti, bir asıra yaklaşan bağımsızlık yolculuğunda giderek büyüyen ekonomisi, eğitim, bilim, kültür alanındaki atılımları ile dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini alarak önemli mesafeler kat etmiştir.  

Bursa eğitim ailesi olarak bizler de geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı hayata en iyi şekilde hazırlamak için belirlediğimiz stratejiler doğrultusunda tüm paydaşlarımızla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak çocuklarımız ve gençlerimiz bizlere emanet. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." sözünde bahsettiği bugünün çocukları gelecekte çalışmaya, üretmeye ve yeni nesiller yetiştirmeye devam edecek.

Her yılında geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürüdüğümüz Cumhuriyet yolculuğumuzun 99.'ncu yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

Serkan GÜR

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.