BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SEYİT ALİ BÜYÜK'ÜN 2022-2023 EĞİTİM - ÖĞRETİM YIL SONU MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SEYİT ALİ BÜYÜK'ÜN 2022-2023 EĞİTİM - ÖĞRETİM YIL SONU MESAJI

Bursa'da 2.015 okulda 43.481 öğretmen ve 735.391 öğrencimizle 2022-2023 eğitim - öğretim yılını tamamlıyoruz. Öğrencilerimiz, bugün karnelerini alarak tatile girecektir.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı; vatanını ve milletini seven, aklın ve ilmin ışığında millî ve manevi değerlerine sahip çıkan fertler olarak yetiştirmek en büyük hedefimizdir. İdareci, öğretmen ve tüm eğitim çalışanlarımızla birlikte temel eğitim okullarımızdan ortaöğretim okullarımıza, meslek liselerimizden hayat boyu öğrenme kurumlarımıza 'Türkiye Yüzyılı Eğitimin Yüzyılı Olacak' bilinciyle ülkemizin evlatlarına hizmet ediyoruz. Gelişen ve değişen dünyada eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan en büyük yatırımdır. İlimizde de eğitimin her kademesinde daha iyiye ulaşmayı hedefliyor, bu bilinçle çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

Sevgili Öğrencilerim,

Bir eğitim - öğretim yılını daha bugün itibariyle tamamlıyorsunuz. Karne heyecanınızı paylaşıyor, her birinizi gayretiniz ve başarılarınızdan dolayı içtenlikle kutluyorum. Güzel bir tatili hak ettiniz. Tatilde bol bol kitap okumanızı, doğayla çevreyle bütünleşerek gönlünüzce bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

Kıymetli Öğretmenlerim,

İcra ettiğiniz meslek itibariyle geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir. İkinci yüzyılına girdiğimiz ülkemizi, güçlü yarınlara taşıyacak evlatlarımız sizlere emanettir. Bu sorumluluğunun farkında olarak görev yapan siz kıymetli meslektaşlarıma teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Değerli Velilerimiz,

Karne, sadece dönem boyunca yapılan çalışmaların ve derslerde gösterilen performansın neticesidir. Bu nedenle başarının değerlendirilmesinde sadece bir araçtır. Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz. Güçlü Türkiye'nin çocuklarını sizlerin desteği ve iş birliğiyle yetiştireceğiz.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle yıl içerisinde özveriyle çalışan idareci ve öğretmenlerimizi kutluyor, yeni eğitim - öğretim döneminde görüşmek dileğiyle öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.

 

      Seyit Ali BÜYÜK

 Bursa İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.