BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SEYİT ALİ BÜYÜK'ÜN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SEYİT ALİ BÜYÜK'ÜN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 103. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bugün millet olarak hep birlikte büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz. 

Aziz Milletimiz, egemenlik yolundaki mücadelesini tüm imkânsızlıklara rağmen büyük bir vatanperverlikle gerçekleştirmiş ve bağımsızlığını kazanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bu anlamlı günü, geleceğimizin yegâne emanetçisi olan kıymetli çocuklarımıza ve aynı zaman da tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. 

Ülkemizin gelişip yükselerek bir asır boyunca devam eden yolculuğunda bizler de eğitim neferleri olarak geleceğimizin teminatı olan kıymetli evlatlarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi için hassasiyetle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Biliyoruz ki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımız, sevginin, barışın ve kardeşliğin temsilcileri olarak bugünlerimizin umudu, yarınlarımızın güvencesidir. Evlatlarımızı, aklın ve bilimin ışığında ilerleyen, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, milli ve manevi değerlerine bağlı çocuklar olarak yetiştirerek ülkemizi gelecek yüzyıllara birlikte taşıyacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.