BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DR. AHMET ALİREİSOĞLU'NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DR. AHMET ALİREİSOĞLU'NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Fedakârlığın ve sevginin timsali olan istikbalimizin mimarı öğretmenlerimize en kalbi şükranlarımı sunuyor; ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı büyük bir sevgi ve özveri ile yarına hazırlayan kıymetli meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutluyorum.

 

Başta görevi başında şehit olmuş eğitimciler olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet ve mağfiret diliyor; emekli öğretmenlerimize de sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum.

 

Kıymetli meslektaşlarım; öğretmenlik mesleği sadece eğitim öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilginin yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı geleceğe hazırlama mesleğidir. Öğretmen olmak, sevgiyi, sabrı, fedakârlığı ve şefkati işlemektir. Geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında üstlendiğiniz görev ve sorumluluğu, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da en iyi şekilde yerine getireceğinize inancım tamdır.

 

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm eğitim öğretim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü gönülden tebrik ediyorum.

 

 

Dr. Ahmet ALİREİSOĞLU

İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.