BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SERKAN GÜR'ÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SERKAN GÜR'ÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı büyük bir sevgi ile yarına hazırlayan ve bunun için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, gönül bağımızı hiç koparmadığımız kıymetli meslektaşlarım "Öğretmenler Günü" vesilesiyle sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum

Yarınlarımızın ümidi evlatlarımızı; vatanını ve milletini seven, aklın ve bilimin ışığında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirme görevini büyük bir çaba ile yerine getiren siz öğretmenlerimizi gönülden tebrik ediyorum.

Sizler, öğrencilerimize hayatın matematiğini, insanın kimyasını, saygı ve sevginin edebiyatını, bilginin evrensel felsefesini, bilimin ışığında yürümeyi, hayatın hızına yetişmeyi öğretmektesiniz. Sizler, sınıflarınıza dünyaları sığdırmaktasınız.

Öğretmen olmak, nice ömre ilham olmaktır. Sevgiyi, sabrı, fedakârlığı ve şefkati işlemektir.

Vatanımızın her köşesinde köklü tarihimiz ve aydınlık geleceğimiz arasında köprü kurmak, millî kültürümüzü özümseyerek evrensel değerleri kucaklamak için kendinizi sürekli yenilediğinizi ve geliştirdiğinizi; öğrenmeye ilham olmak için var gücünüzle çalıştığınızı biliyorum. "Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." sözünü kendinize rehber edinerek özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum.

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bugünde, görevlerini büyük bir özveri ile sürdürdüklerine inandığım tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en kalbî duygularımla kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                  SERKAN GÜR

                                                                                                                                                                                                                                                                         İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.