BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANDI

Bursa İl Milli Eğitim Danışma Komisyon toplantısı Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.
İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANDI

Bursa İl Milli Eğitim Danışma Komisyon toplantısı Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. Vali yardımcısı Ahmet Hamdi Usta’nın başkanlık ettiği komisyon toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, emniyet yetkilileri, sendika başkanı ile il ve ilçelerde görevli eğitim yöneticileri, öğretmen ve veliler katıldı.

Komisyon Başkanı Ahmet Hamdi Usta, tüm komisyon üyelerinin görüş ve önerilerinin tartışılmasının ve tavsiye kararı olarak desteklenmesinin Bursa eğitimi için büyük önem arz ettiğini belirtti ve komisyonun efektif ve katılımcı bir toplantı olmasını diledi.

Katılımcılara danışma kurulunun işleyişi hakkında bilgi veren Veli Sarıkaya, “Kurulumuza verecekleri desteklerden dolayı tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz. Burada çok değerli görüşler ve öneriler paylaşılacak. Burada verilecek öneriler ve alınacak kararlar, gelecekte yapacağımız çalışmalara rehber olacak ve eğitim çalışmalarımızın yol haritasını belirleyecek” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından İl Millî Eğitim Strateji Geliştirme Şube Müdürü İbrahim Ataman’ın yaptığı sunu sonrasında ‘Eğitim Öğretim Hizmetleriyle İlgili İlimizde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ konusunda fikir alışverişi yapıldı ve toplantı sonucunda tavsiye kararları alındı.

Geniş tabanlı bir katılımla gerçekleştirilen toplantıda öğrenciler, okul güvenliği, fiziki yapı, öğretmen motivasyonu, okul polisi uygulamaları, il genelinde yürütülen faaliyet ve projelerin sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar, diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılması gibi birçok konunun değerlendirilmesi yapıldı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.