BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN 19 MAYIS MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN 19 MAYIS MESAJI

Şanlı tarihimizde verdiğimiz bağımsızlık mücadelemiz,  ecdadımızın her zaman ayrılmaz bir bütün olmuştur. Vatan, millet ve bayrak uğruna dökülen kanlarla yeniden can verilen bu vatan toprakları binlerce yıllık tarihine nice kutlu zaferler sığdırmıştır. 

Bu ruh ve kudretle bundan tam 101 yıl önce 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yeniden alevlenen bağımsızlık meşalesi tarihimizin önemli dönüm noktalarından birine daha ev sahipliği yapmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarihi boyunca bağımsız yaşamış ve Dünya üzerindeki varlığını daima hür ve bağımsız olarak sürdürmüş Türk Milleti'nin,  1. Dünya Savaşı sonrası yaşadığı egemenlik tehdidine "Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır." sözüyle inanmış ve Samsun'a çıkarak bu şanlı mücadeleyi başlatmıştır.

Milletimizin göstermiş olduğu cesaret, inanç, birlik, beraberlik ve kahramanlıklarla elde ettiği  zaferler, bayrağımızı hür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalandırmıştır. Vatan uğruna dökülen her kana, atılan her adıma minnettarız. 

19 Mayıs 1919'un 101. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz yol arkadaşları olmak üzere Millî Mücadele'ye ruh veren tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de minnet ve hürmetle yad ediyor, gençlerimizin de 19 Mayıs Atatürk'ü  Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı  kutluyorum.

 

Sabahattin DÜLGER

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.