BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN 23 NİSAN MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN 23 NİSAN MESAJI

 

       Sevgili Çocuklar; 

          Bundan tam 100 yıl önce aziz milletimizin bağımsızlık için verdiği mücadele millî irade ile taçlanmış, "Egemenlik kayıtsız, şartsız millete aittir." anlayışıyla yüce meclisimiz kurulmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu anlamlı günü, duyduğu sarsılmaz güvenin ve sevginin ifadesi olarak ülkemizin geleceği olan sizlere armağan etmiştir. 

          Dünya üzerinde kutlanan yegâne çocuk bayramının sahibi olan sevgili çocuklar; hayatımıza kattığınız yüce değerlere ve eşsiz renklere; yüzlerinizdeki umut, saflık ve sevince hepimizin ihtiyacı var. Yansıttığınız bu enerji ile sizler için daha çok çalışma gayreti içindeyiz ve size daha iyi bir gelecek hazırlama sorumluluğu taşıyoruz. 

         Öğretmenleriniz olarak hedefimiz; sizleri, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten, bir yanı millî ve manevi değerlerine bağlı iken bir yanı evrensel değerlere açık, çağına yön verecek bilgi ve beceriye sahip, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek ve görmektir.       

         En değerli hazinemiz, sevgili çocuklarımız; bildiğiniz gibi günümüz dünyasında güçlü bir ülke olabilmenin yolu daha çok bilim, daha hızlı teknoloji ve daha çok araştırıp yeniliklere öncülük etmekten geçiyor. Bilimle yaşayan, sporla iç içe olan, kültür altyapısı güçlü, çevresine duyarlı, dünya standartlarını yakalamış, donanımlı, bilim ve meslek insanlarına, sanatçı ve sporculara sahip bir Türkiye; ancak ve ancak sizlerle mümkün olacak. Okullarınıza ve sınıflarınıza giderken, derslerinize çalışırken sadece kendiniz için değil aynı zamanda aileniz ve ülkeniz için daha da çok gayret duymanız inanıyorum ki sizleri hedeflerinize çok daha kolay ulaştıracak. 

         Sevgili Çocuklar; 

         Okullarınıza gidemediğiniz için bu yıl bayramınızı arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle el ele tutuşarak, şarkılar söyleyerek bir arada geçiremediğiniz ve gönlünüzce eğlenemediğiniz için üzüldüğünüzü biliyorum. Ancak bazen hayatımızda yaşadığımız zorluklar, sonrasında daha güzel günleri de beraberinde getirir. Her yıl coşku ve sevinç içinde yaşadığımız 23 Nisan'ı, bu kez evlerimizden aynı coşku ve sevinçle kutlayarak tüm dünyaya göstereceğiz. Sizlere sevgimiz, güvenimiz ve inancımız tamdır. 

           Bu duygu ve düşüncelerle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin de 100. yaşını en kalbî duygularımla kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                Sabahattin DÜLGER

                                                                                                                                                                                                          Bursa İl Milli Eğitim Müdürü

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.