BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

 

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, beraberindeki idareci ve öğretmenlerle birlikte her yıl eylül ayının üçüncü haftası kutlanan İlköğretim Haftası münasebetiyle Heykel'deki Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

İlköğretim Haftasını kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger; hafta nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yeni bir eğitim ve öğretim yılına daha başlayacak olmanın heyecanını taşıyoruz. Bilindiği üzere Covid-19 salgını, tüm dünyada ve ülkemizde birçok alanda değişikliğe yol açtı. Eğitim ve öğretim alanında yapılan çalışmaların seyri de bu durumla birlikte değişim gösterdi. Bakanlığımız, Bilim Kurulumuzun kararları doğrultusunda 16 Mart 2020 tarihinden sonra öğretmen ve öğrencilerimizi uzaktan eğitimle buluşturdu. Dolayısıyla eğitim ve öğretim alanında yeni bir yol haritasının belirlendi. Yeni eğitim ve öğretim yılımıza da 31 Ağustos 2020 tarihi itibariyle uzaktan eğitimle başladık. 21 Eylül itibariyle yüz yüze eğitimle öğrencilerimizle buluşmaya başlayacağız.

Değerli meslektaşlarım,

Bir milletin ruhunu yapan maariftir. Maarif hangi yönde yürürse millet ruhu da onun arkasından gider. Sizler salgın sürecinde ödün vermeden yaptığınız çalışmalarla  bunu en iyi şekilde gösterdiniz. Ülke sathında ihtiyaç duyulan her alanda, canla başla çalışarak görev şuuruyla verdiğiniz emekten dolayı sizleri kutluyorum.

Eğitim kıvılcımla ateş yakmaktır. Boş bir kabı doldurmak değildir. Geleceğimizin teminatı olan kıymetli çocuklarımızın içindeki cevheri bulup onu sabır ve yetkinlikle ortaya çıkaran ve hayata kazandıran sizlere, millet olarak geleceğimizi emanet ediyoruz ve bu konuda sizlere sonsuz güveniyoruz.

Sevgili Öğrencilerim,

Yeni eğitim ve öğretim yılını bu yıl her zamankinden farklı bir şekilde sizleri görmeden ama varlığınızı hissederek karşılıyoruz. İnanıyorum ki, sizleri sınıflarınızda göreceğimiz sağlıklı günlere en kısa sürede kavuşacağız. Bir okulu okul yapan ona eğitim kurumu vasfı veren sizlerin varlığıdır. Ancak öğrenmenin sadece okul çatısı altında olmadığını mevcut şartlar her ne olursa olsun, istenildiğinde bir araya gelerek eğitim yapılabileceğini uzaktan eğitimlerle görmüş olduk.

Sevgili çocuklar, uzaktan eğitimlerde evlerinizde kaldığınız bu süreyi iyi bir şeklide değerlendirmenizi ve öğretmenlerinizin rehberliğinde derslerinize gerekli hassasiyeti göstermenizi bekliyorum.

Değerli Velilerimiz,

Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in güzel bir sözü var. "Kökünü beğenmeyen dal ve dalını beğenmeyen meyve olgunlaşmadan çürür."

Toplumların kalkınması, refah seviyesinin yükselmesi, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmesinde en etkili unsur eğitimdir. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek, geleceğe en iyi şekilde hazırlamak bizim en önemli vazifelerimizden biri. Öz değerlerine bağlı, kendisiyle barışık, mutlu, öz güveni gelişmiş ve mücadele etmekten yorulmayan bir nesil hazırlamada okul- aile işbirliğinin ne kadar önemli bir yer taşıdığını unutmayalım. Çocuklarımızı, sizlerin desteğiyle beraber yetiştireceğiz.

Sözlerime son verirken Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş bulunan, fedakârca görevini ifa ederken şehitlik makamıyla şereflenen, gazilik unvanıyla onurlanan eğitim camiamızın aziz neferlerini saygı ve şükranla yâd ediyorum.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının, öğretim hizmetlerini yürüten bütün personelimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, sevgili öğrencilerimize başarılarla dolu bir yıl diliyorum.

 

14-09-202014-09-2020

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.