BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN MESAJI

Tüm Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle 2019-2020 eğitim ve öğretim yılını Bakanlığımız ve Bilim Kurulumuzun aldığı kararla 23 Mart 2020 tarihi itibariyle dönem sonuna kadar uzaktan eğitimle tamamladık.  

Milli Eğitim Bakanlığımızın ve Sağlık Bakanlığımızın, Bilim Kurulumuzun tavsiyesiyle aldığı karar doğrultusunda da yeni eğitim ve öğretim yılı 21 Eylül 2020'de başlıyor. 

Sevgili Öğrencilerim, 

Sizler ve bizler için yeni bir tecrübe olarak hayatımıza geçen bu sürede biliyorum ki sizler okullarınızı özlediniz; bizler de okullarımızda sizleri görmeyi...  Okullarınıza gelemediğiniz bu süreçte öğretmenleriniz bu açığı kapatmak için  gerek eğitim gerek de psikolojik destek noktasında sizlerle iletişim halinde olmaya devam etti. Arkadaşlarınıza, öğretmenlerinize ve okullarınıza kavuşmak için sizlerden biraz daha sabırlı olmanızı bekliyorum. Sağlıklı günlerde okullarımızda yine bir arada olacağız.

Geleceğimizin mimarı sevgili öğrencilerim, bugün itibariyle 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine ait eksik konu ve kazanımlara yönelik "Eğitim Programı" uygulamalarına uzaktan eğitim yoluyla başlıyoruz. Öğrenmenin her ne şart altında olursa olsun sadece istek ve azimle elde edileceğini unutmadan derslerinize gereken özeni göstereceğinize inanıyor, başarılar diliyorum. 

Kıymetli Meslektaşlarım, 

Geride bıraktığımız eğitim ve öğretim döneminde gerek uzaktan eğitimlerle öğrencilerimize verdiğiniz destek  gerek vefa destek guruplarında yaptığınız çalışmalar gerek de maske, dezenfektan, siperlik gibi en çok ihtiyaç duyulan malzemelerin üretimi noktasında büyük bir özveriyle yapmış olduğunuz çalışmalar takdire şayandır. Öğretmenlik geleceği inşa etmektir. Sizler,  sadece sınıf ve okul çatısı altında olmadığınızı ihtiyaç duyulan her alanda ülke seferberliğine yaptığınız katkılarla gösterdiniz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, yeni eğitim ve öğretim yılında da aynı azim ve kararlılıkla çalışacağımıza inanıyorum. 

Değerli Veliler, 

Gelişmiş toplumlar arasında yerimizi almak için yüksek kaliteli eğitim hizmetleri vermek bir ülke açısından hayati öneme haizdir ve bizler bunun çabası içindeyiz. Donanımlı, özgüvenle yoğrulmuş, milli ve manevi değerlerimize bağlı, aynı zamanda çağdaş becerilere sahip nesiller yetiştirmek geleceğimiz için yapılmış en büyük yatırımdır. Çocuklarımıza yönelik atılan her adımda arkamızda olduğunuzu bilmek ve bu destekle beraber yürümek bizi daha da güçlü kılacak. 

Öğrencilerimiz bugün itibariyle 18 Eylül'e kadar sürecek olan uzaktan eğitim derslerine başlıyorlar. Uzaktan eğitim çalışmalarının daha verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerimizin EBA'ya erişimini sağlamak amacıyla EBA Destek Noktaları hazırladık ve bu destek merkezlerinin sayısının artırılması yönündeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni eğitim yılını sağlıklı bir şekilde tamamlamak üzere okullarımızda sosyal mesafe ve temizlik kurallarıyla ilgili gerekli tüm hazırlıkları tamamladık. Bakanlığımızın ve Bilim Kurulumuzun kararları doğrultusunda okullarımızın açılmasını heyecanla bekliyor, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının herkes için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

Sabahattin DÜLGER

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.