BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR, GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI TAMAMLANAN KAZIM KARABEKİR İLKOKULUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SERKAN GÜR, GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI TAMAMLANAN KAZIM KARABEKİR İLKOKULUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür güçlendirme çalışması tamamlanan Kazım Karabekir İlkokulunu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Ziyarette Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç ve Bursa İl MEM şube müdürleri de yer aldı.

Bursa'da yapılan güçlendirme çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür şunları söyledi: "Bursa genelinde yaklaşık 110'a yakın okul binamızın 90'nın güçlendirmesi tamamlandı. Bu da yaklaşık bu okullarımızın %85'inin güçlendirme işleminin tamamlanması anlamına geliyor. Geriye kalan okullarımızın güçlendirme işlemlerini ise 2022 yılı sonuna kadar tamamlamış olacağız.  Güçlendirmesi bu yıl içerisinde tamamlanan 32 okulumuz 12 Eylül'de öğrencilere kapılarını açmış olacak. Yürütülen her türlü çalışma, çocuklarımızın güvenliği ve hak ettikleri daha iyi eğitim ortamlarına sahip olabilmeleri adına yapılıyor. Şehrimizde ikili eğitimin büyük oranda yapıldığı Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerimizde ikili öğretim yapan yaklaşık 100 adet okula ihtiyacımız vardı. Sayın Bakanımız Mahmut Özer, son Bursa ziyaretlerinde 70'e yakın okul yatırımını şehrimize kazandırdı. Bu Bursa için çok büyük bir rakam ve 2,5 Milyar Liralık bir bütçe anlamına geliyor. Yeni yatırımlarımızın çalışmalarıyla ilgili bütün bütçelerimiz hazır. Ve 2024 yılının başında umuyorum ki Bursa'da tekli eğitime de geçmiş olacağız. Bursa eğitimine verdikleri katkı ve desteklerden dolayı Sayın Bakanımıza ve Sayın Valimize teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

2022-2023 eğitim öğretim yılının tüm öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hayırlı olmasını dileyen Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür:  "Bakanlığımızın liderliğinde anaokulundan başlayarak her kademede üretme refleksine sahip bireyler yetiştirirken, tüm çalışmalarımızı üreten güçlü Türkiye noktasında üreten güçlü öğrencilerin yetişmesi amacıyla yapıyoruz. Okullarımız öğrencilerimizle güzel. Çok sevdiğimiz öğrencilerimizin okulları şenlendireceği günü sabırsızlıkla bekliyoruz." dedi.

26-08-202226-08-202226-08-202226-08-202226-08-202226-08-2022

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.