BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİMİN KALİTE YOLCULUĞU DEVAM EDİYOR

    Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitimde Kalite çalışmaları kapsamında örnek çalışmalarını sürdürüyor.
İL MİLLİ EĞİTİMİN KALİTE YOLCULUĞU DEVAM EDİYOR

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitimde Kalite çalışmaları kapsamında örnek çalışmalarını sürdürüyor.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün BEBKA 2014 Yılı Teknik Destek Programı’ndan aldığı hibe desteğiyle, KalDer tarafından “EFQM Mükemmellik Modeli”, ”Başarılı Projeler İçin Proje Planlama” ve “Süreç Yönetimi” eğitimleri tamamlanarak eğitime katılanlara sertifikaları verildi.

2011 yılında Ulusal Kalite Hareketi’ne katılarak Mükemmellikte Kararlılık Belgesi alan Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, BEBKA 2014 Yılı Teknik Destek Programı’ndan aldığı hibe desteğiyle, KalDer tarafından “EFQM Mükemmellik Modeli”, ”Başarılı Projeler İçin Proje Planlama” ve “Süreç Yönetimi” eğitimlerini ilçe milli eğitim şube müdürleri ve Ar-Ge çalışanlarının almasını sağladı.

“EFQM Mükemmellik Modeli” eğitimi ile mükemmelliğin temel kavramları ile modelin 9 kriteri ve RADAR değerlendirme yöntemi üzerinde durulduğunu belirten İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Ataman, yapılan özdeğerlendirme çalışması ile kurumun özdeğerlendirmesinin yapıldığını belirtti. Ataman, “Başarılı Projeler İçin Proje Planlama” eğitimi ile proje yönetimi, katılımcı anlayışla proje yürütme, proje önerme, yönetme ve sonuçlandırma işlem basamakları üzerinde çalışmalar yapıldığını; “Süreç Yönetimi” eğitimi ile süreçlerin belirlenmesi, süreç hedeflerinin belirlenmesi ve süreçlerin performansının ölçülmesinin önemi üzerinde durulduğunu söyledi. Ataman, Kalite Yönetim Sistemi’ne verdiği önemle Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün örnek olmaya devam edeceğini sözlerine ekledi. Eğitimin tamamlanmasının ardından 21 proje çalışanına yapılan sertifika töreni ile belgeleri verildi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.