BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜ SERKAN GÜR, NİLÜFERKÖY KÖY YAŞAM MERKEZİNDE KURSİYERLERLE BİR ARAYA GELDİ

İL MÜDÜRÜ SERKAN GÜR, NİLÜFERKÖY KÖY YAŞAM MERKEZİNDE KURSİYERLERLE BİR ARAYA GELDİ

Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen "Köy Yaşam Merkezleri Projesi" ile kullanılmayan köy okulu binaları, ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul ve halk eğitimi merkezlerine dönüştürülüyor. Bursa'da sayıları 59'a ulaşan Köy Yaşam Merkezleri, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. 

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu  Öğrenme Şubesinden Sorumlu Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız ve Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ile birlikte Nilüferköy Köy Yaşam Merkezini ziyaret ederek merkezde düzenlenen eğitimlere katılan kursiyerlerle bir araya geldi. 

Nilüferköy Köy Yaşam Merkezinde verilen kalıcı makyaj ve çini kurslarının atölyelerinde de incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Bursa'da oluşturulan Köy Yaşam Merkezlerinde gerçekleştirilen faaliyetlere katılan vatandaşlarımızdan olumlu geri dönüşler alıyoruz. Şu an itibariyle 59 adet Köy Yaşam Merkezimiz bulunuyor. Bu merkezlerimizin sayısını 78'e çıkarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kursiyerlerimiz bu merkezlerimizde açılan kurslarımızla hem öğreniyor, hem üretiyor hem de satış yaparak aile bütçelerine de katkı sağlıyor" dedi. 

Gür,  "Halk eğitimi merkezlerimizin faaliyetlerinde kullanılmak ya da öğrencilerimizin buralara gelip bir şeyler öğrenmesini sağlamak üzere köy okullarımız, köy yaşam merkezi olarak tekrar hayata kavuşuyor. Türkiye'de özellikle köylerin varlığını, burada yetişen insanların ve kültürünün ne kadar önemli olduğunu Türkiye'ye gösteren bu merkezlerimize gelen, buradaki kurslarımızdan istifade eden herkese başarılar diliyor, merkezlerimizin kurulmasında emeği geçenlere de çok teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımızı bu merkezlerimize davet ediyorum." dedi. 

"Köy Yaşam Merkezleri" matematik, doğa, bilim ve tasarım alanlarında hizmet veren atölyelerle gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüşürken çocukların ve ebeveynlerin aynı çatı altında eğitim ve üretim süreçlerine katılmaları hedefleniyor.

23-12-202223-12-202223-12-202223-12-202223-12-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.