BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ DR. AHMET ALİREİSOĞLU'NUN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE BAŞI MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZ DR. AHMET ALİREİSOĞLU'NUN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE BAŞI MESAJI

Yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın, tatil boyunca uzak kaldığımız ve çok özlediğimiz öğrencilerimize kavuşmanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. 

 

Bakanlığımızın destekleriyle okullarımızda bu dönem ciddi ve yoğun bir hazırlık dönemi geçirdik ve yeni eğitim öğretim yılına en iyi şekilde başlıyoruz. Geçen hafta başladığımız uyum programı kapsamında okula ilk kez başlayan öğrencilerimizin heyecanına ortak olduk. Bugün de yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, anne-babalarımız ve çok kıymetli yavrularımızla bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. 


Değerli meslektaşlarım; 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi "Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır." Sadece çocuklarımız değil, geleceğimiz de sizlere emanettir. Yavrularımızın hayatlarında derin ve yıllarca unutulmayacak izler bırakacak, hayal ettiğimiz dünya için yapacakları yolculukta onlara rehberlik edeceksiniz. Çocuklarımız en iyi şekilde yetiştireceğinize inancımız tamdır. 


Kıymetli Velilerimiz; 

Büyük fedakârlıklarla büyüttüğünüz ve bizlere emanet ettiğiniz çocuklarımızın eğitim hayatlarının temeli ne kadar sağlam olursa hayatlarının sonraki süreçlerine de o kadar umutla bakabiliriz. Öğrencilerimizi yetiştirirken bizlere her zaman destek oldunuz. Okullarımızla sürekli iş birliği içerisinde gayret gösterdiniz. Bu desteğiniz ve iş birliğinizin bundan sonra da hassasiyetle devam edeceğine inanıyor, eğitim ailemizin önemli bir parçası olarak siz değerli velilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. 


Sevgili öğrenciler; 

Geleceğimiz sizlere emanet.  Ülkemizin, yarınlara sizlerle taşınacağının farkındayız ve her daim yanınızdayız. İnanıyorum ki bu memleket için güzel çalışmalar yapacak ve ülkemize iyi bir şekilde hizmet edeceksiniz. Bizler de en iyi şekilde yetişmenizi sağlamak için hep birlikte tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2023-2024 eğitim öğretim yılının yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm eğitim çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. 

 

Dr. Ahmet ALİREİSOĞLU

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.