BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SERKAN GÜR, ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

İL MÜDÜRÜMÜZ SERKAN GÜR, ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Barış Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen toplantıda Bursa'daki ortaöğretim kurumlarının müdürleriyle bir araya geldi. Toplantıya, Ortaöğretim Şubesinden Sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Narin, Nilüfer İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekci ve ortaöğretim kurumlarının müdürleri katıldı.   

Ortaöğretim kurumlarında son yıllarda artan sınai mülkiyet farkındalığının önemine vurgu yaparak sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür; "Türkiye'nin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak, öğrencilerimizin çalışmalarını patentlemek ve öğrencilerimizi bu hususta teşvik etmek amacıyla Bakanlığımızda son derece önemli çalışmalar yürütüyor. Öğretmen ve öğrencilerimizin sınai mülkiyet farkındalığını artırmak ve bu kapsamda yürütülen faaliyetler sonucunda ortaya çıkan yenilikler bizler için çok kıymetli." dedi.

Öğrencilerin okulların açılmasıyla birlikte yoğun bir çalışma sürecinin içine girdiklerini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız bizlere emanet. Çocuklarımızın sağlık, mutluluk ve huzuru ise daima önceliğimizdir." dedi.   

Teknolojik ve bilimsel alanda düzenlenen çeşitli etkinliklerin öğrencilerin gelişimine önemli katkılar sağladığını ifade eden Serkan Gür, "Öğrencilerimizin MEB ROBOT, TEKNOFEST, TÜBİTAK gibi yarışmalara daha fazla katılım göstermeleri ve bu konuda teşvik edilmeleri noktasında ailelerimizin ve okullarımızın desteği oldukça önemli." dedi.  

Barış Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunan ve okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, öğrencileri sınıflarında ziyaret etti. Gür, okulun öğretmenleriyle de bir araya geldi.

19-10-202219-10-202219-10-202219-10-202219-10-202219-10-202219-10-202219-10-202219-10-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.