BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SERKAN GÜR'DEN, VATAN ANAOKULUNA ZİYARET

İL MÜDÜRÜMÜZ SERKAN GÜR'DEN, VATAN ANAOKULUNA ZİYARET

Vatan Anaokulunu ziyaret eden ve Okul Müdürü Selma Memeoğlu'ndan bilgi alan Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, okulda incelemelerde bulundu. Ziyarette okuldaki yaz okulu sınıflarını gezen ve öğrencilerle sohbet eden Gür'e, Yıldırım İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç ile il ve ilçe MEM idarecileri eşlik etti. 

Okul öncesi eğitimin önemini vurgulayan Serkan Gür, "Okul öncesi eğitim süresince çocuklarımız bir yandan ilköğretime hazırlanırken, diğer yandan paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğreniyorlar. Okul öncesi eğitim alan çocuklarımız, almayanlara göre hayata bir adım önde başlıyor. Bu nedenle her çocuğumuzun mutlaka okul öncesi eğitim almasını istiyoruz." dedi. 

Okul öncesi eğitimin gömleğin ilk düğmesi olduğunu, ilk düğmenin ise doğru iliklenmesi gerektiğini ifade eden Serkan Gür; "Bakanlığımızın liderliğinde anaokulundan başlayarak her kademede üretme refleksine sahip bireyler yetiştirirken, tüm çalışmalarımızı üreten güçlü Türkiye noktasında üreten güçlü öğrencilerin yetişmesi amacıyla yapıyoruz. Okullarımız öğrencilerimizle güzel. Çok sevdiğimiz öğrencilerimizin okulları şenlendireceği günü sabırsızlıkla bekliyoruz." dedi. 

Okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla MEB tarafından Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi'nin hayata geçirildiğini belirten Serkan Gür, "Bakanlığımızın, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması noktasında attığı önemli adımlardan biri olan Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamında hem yeni dersliklerin açılması konusunda hem de iyileştirme kapsamına alınan okullarımızda çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor.Okullarımızın ihtiyaç duyduğu donatım, materyal ve onarımlar büyük ölçüde tamamlandı. Okullarımızın yeni eğitim öğretim yılına eksiksiz başlamasını ve fırsat eşitliğinin sağlandığı eğitim ortamlarıyla çocuklarımızın buluşmasını önemsiyoruz.  Eğitim ortamlarının iyileştirilmesinin yanında öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticilerimizin kişisel gelişimlerini sağlamak için de çalışmalarımızı yürütüyoruz. Geçtiğimiz dönemde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde çok olumlu geri dönüşler aldık. Bunu daha da ileriye götürmek için yeterli ve donanımlı insan kaynağına sahibiz. Hem donatım ve fiziki altyapı iyileştirmelerinin hem de kişisel gelişime yönelik faaliyetlerinin tamamlanması için Bakanlığımızın öncülüğünde tüm çalışmalarımızı hassasiyetle yürütüyoruz." dedi. 

26-08-202226-08-202226-08-202226-08-202226-08-202226-08-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.