BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL ÖĞRENCİ MECLİSİ OYLAT’TA TOPLANDI

Geçtiğimiz kasım ayı içinde gerçekleştirilen toplantıda başkanını seçen İl Öğrenci Meclisi, İnegöl Oylat Çağlayan Otel’de gerçekleştirdikleri 1. dönem toplantısında çalışma komisyonlarını tespit etti.  
İL ÖĞRENCİ MECLİSİ OYLAT’TA TOPLANDI

Geçtiğimiz kasım ayı içinde gerçekleştirilen toplantıda başkanını seçen İl Öğrenci Meclisi, İnegöl Oylat Çağlayan Otel’de gerçekleştirdikleri 1. dönem toplantısında çalışma komisyonlarını tespit etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın yanı sıra İnegöl Kaymakamı Ali Akçay ve İnegöl Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş’ın da hazır bulunduğu toplantıya İl Öğrenci Meclisi üyesi öğrenciler ve öğretmenleri katıldı.

Toplantı öncesi İnegöl Çarşısı ve müzesini ziyaret eden meclis üyesi öğrenciler, daha sonra şifalı kaplıcası ve mağarasıyla meşhur Oylat’a geçtiler. Çağlayan Otel’de yenen öğle yemeğinin ardından başlayan toplantıda konuşan İnegöl Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş, Bursa’nın tüm ilçelerini temsilen gelen öğrenci meclisi üyelerini İnegöl’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti. İlçe başkanları olarak seçilerek büyük bir sorumluluğun altına giren meclis üyesi öğrencilerin bu sorumluluğun gereğini yerine getirmek için tüm gayretleriyle çalışmaları gerektiğini söyleyen Aktaş, belediyelerin ellerindeki imkanlarla başta eğitim olmak üzere kentin tüm kesimlerine hizmet götürmeye çalıştığını, öğrenci temsilcilerinin ilçelerindeki eğitim ihtiyaçları için belediyelerle sıkı işbirliğinde olmaları gerektiğini belirtti.

İnegöl Kaymakamı Ali Akçay, gençlerin bir toplumun geleceği olmaları nedeniyle değerlerinin değerler üstü olduğunu belirtti. Gençlerin medeniyetin tesisi gibi büyük bir görevi olduğunu, bunu çatışma ortamından uzaklaşarak sağlayabileceklerini, medeniyet tesisinin zor olduğunu, gençlerin zora talip olup kendilerini her tür zor şarta hazırlamaları gerektiğini belirtti.

Toplantının meclis çalışmaları bölümünde İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya öğrencilerle sohbet ederek soruları cevapladı. Teknolojinin hızlı değişimi ile meslekler ve çalışma şekilleriyle birlikte çalışanlardan beklentinin değiştiğini, öğrencilerin bu değişime ayak uydurabilmek için farklı meslek ve gerekleri hakkında bilgi sahibi olmalarını istedi.

Daha sonra İl Öğrenci Meclisi Başkanı Beytullah Gümüş’ün başkanlığında toplantıya geçildi.

Gümüş, hedeflerinin Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığı olduğunu, bu hedefe tüm üyelerin birlik ve gayretiyle ulaşacaklarını söyledi. Ardından meclis bünyesinde oluşturulacak çalışma komisyonlarının tespit edilmesi ve adaylar arasından komisyonlara üye seçimleri gerçekleştirildi. Eğitim, sosyal medya, spor, kültür ve proje, iletişim ve sağlık komisyonlarının kurulması ve üye seçimiyle toplantı sona erdi. Toplantıdan sonra il öğrenci meclisi üyesi öğrenciler Oylat gezisi gerçekleştirdiler.

İl Öğrenci Meclisi´nin bir sonraki toplantısı Mart-Nisan aylarında gerçekleştirilecek.

24-12-201524-12-201524-12-2015

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.