BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ YILDIRIM’DA TOPLANDI

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ YILDIRIM’DA TOPLANDI

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, il milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, il ve ilçe milli eğitim şube müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı ev sahibi Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in konuşmasıyla başladı. Dülger, Yıldırım İlçesi’ndeki eğitim-öğretimin durumu ve yürütülen projeler hakkında slayt eşliğinde bilgiler sundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya da, milli eğitim olarak tüm ilçelerde gerçekleştirilen eğitim-öğretim faaliyetleriyle ortak hedefe odaklanılması, tek ses olunması gerektiğini söyledi. İlçelerde birbirine yakın meslek liselerinde mevcut aynı alan-dalları ihtiyaç ve talebe göre tekrar belirleyeceklerini belirten Sarıkaya, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında il çapında ortak sınav yapmayı hedeflediklerini söyledi. Dershane, dernek ve etüt merkezlerinin mevcut mevzuata göre faaliyet göstermelerini arzu ettiklerini, bunların kuruluş amaçları içinde çalışmasını denetlemenin milli eğitim müdürlüklerinin yetki ve sorumluluğunda olduğunu hatırlatan Sarıkaya, resmi kurumlar ve STK’larla işbirliği yapılmasını arzu ettiklerini, bunların İl Milli Eğitim Müdürlüğü bilgi ve koordinasyonu ile yürütülmesi gerektiğini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen projeler hakkında bilgiler veren Veli Sarıkaya, bunların ilçeler özelinde de uygulanmasını istedi.

Daha sonra il milli eğitim müdür yardımcıları Uygur Umut, Arzu Ayyıldız, Necdet Sezer, Mustafa Kahya ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş tarafından, yürütülen proje iş ve işlemler hakkında bilgiler sunuldu.

Toplantının son bölümünde ise İl Maarif Müfettişleri Başkanı Yavuz Bayar tarafından teftiş-soruşturma çalışmaları konusunda bilgilendirme yapıldı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.