BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MÜDÜRLERİ TOPLANTISI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İLÇE MÜDÜRLERİ TOPLANTISI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger başkanlığında 17 İlçe Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla eğitim-öğretim değerlendirme toplantısı yapıldı. Bursa Valiliği YİKOP Hizmet Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri de katıldı.

 

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde mutlu çocuklar güçlü Türkiye hedefiyle çalıştıklarını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Bursa'ya yakışan eğitim hizmetini sunmak öncelikli hedefimizdir. Eğitim ve öğretimin faaliyetleri, içinde bulunduğumuz salgın sürecinde Bilim Kurulunun tavsiye kararları ve Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda hassasiyetle yürütülüyor. Bazı okul ve sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitim başladı. Yüz yüze eğitimin başladığı okullarımızda salgın kapsamında her türlü tedbirler alındı. Uzaktan eğitime devam öğrencilerimiz için de öğretmenlerimiz 'eğitim her yerde, öğretmen her evde' sloganıyla fedakârca çalışıyorlar. Çocuklarımızın eğitiminin kesintisiz devam etmesi yönünde göstermiş oldukları gayret için tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

 

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017 yılında hayata geçirilen ve Şube Müdürü Ahmet Uzun uhdesindeki Strateji Geliştirme Şubesi AR-GE birimi tarafından yürütülen e-PAS ( Elektronik Proje Ağı Sistemi) Projesi kapsamında gerçekleştirilen "Öğretmenler Arası 1 Fikir" proje yarışmasında dereceye giren öğretmenlerin ödüllerinin de verildiği toplantıda Bursa'nın eğitim öğretim durumunun genel bir değerlendirilmesi yapıldı.

 

İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin ilçelerdeki eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi verdiği toplantıda; Müdür Yardımcısı Mustafa Kâhya özel öğretim kurumlarıyla ilgili uygulamalar hakkında, Şube Müdürü İlknur Aydemir yeni mevzuat kapsamında il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin bünyesinde kurulan basın ve halkla ilişkiler şubelerinin işleyişiyle ilgili bilgi verdiler.

 

Liseye geçiş sistemi kapsamında yapılan hazırlıkların geniş kapsamlı olarak masaya yatırıldığı toplantıda Şube Müdürü Müştak Gencer konuyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda öncelikle öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarının belirlenerek durum tespitinin yapıldığı, elde edilen bilgiler çerçevesinde başarının artırılmasıyla ilgili bir eylem planının uygulamaya konulduğu belirtildi.

 

Toplantıda ayrıca yüz yüze eğitimin başladığı okullarda yapılan çalışmalar; uzaktan eğitim sürecinin kesintisiz devam etmesi yönünde gerçekleştirilen uygulamalar; öğrenme kayıplarının telafisi ve başarıyı artırmaya yönelik projeler; bu süreçte öğrencilere sağlanan dergi, fasikül, soru bankası vb. kaynaklar; merkezi sınavlara hazırlanan öğrencilere yönelik çalışmalar; öğrenci ve öğretmen motivasyonu; uygulaması devam eden ve bundan sonra uygulanacak projeler gibi konular görüşüldü.

 

19-02-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.