BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI 'OKUL ZİLİ' İLE ŞENLENİYOR

İLKÖĞRETİM HAFTASI 'OKUL ZİLİ' İLE ŞENLENİYOR

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim-1 Bölümü tarafından "İlköğretim Haftasına" yönelik yapılan planlamalar kapsamında Bursa Temel Eğitim Bilişim Ağı (TEBA) üzerinden yayımlanmak üzere Okul Öncesi, 1, 2, 3 ve 4. sınıflara yönelik "Okul Zili" adlı e-içerikler hazırlandı.

Henüz okuma yazma bilmeyen okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik olan dijital içerik, okulların açılışını kutlamak ve okula uyum sürecine katkı sağlamak amacıyla etkileşimli olarak hazırlandı. Bir okul öncesi ve bir sınıf öğretmeninin sesli olarak kullanıcıya eşlik ettiği ve kullanıcıyı yönlendirdiği çalışmada, çocukların düzeyine uygun eğlenceli etkinlikler bulunuyor. 

2, 3 ve 4. sınıflar için İlköğretim Haftası'na özel olarak hazırlanan e-fasikülde ise çocukların düzeyine uygun, eğlenceli, kazanımlarla ilişkilendirilmiş özgün etkinlikler yer alıyor. 

"Okul Zili" dijital içerikleri, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Temel Eğitim Birimi Ders Kitabı Yazım Komisyonunda görev yapan ve MEB ücretsiz ders kitaplarının hazırlanmasına katkı sağlayan, alanında uzman öğretmenler tarafından özenle hazırlandı.

Hazırlanan içerikler 14-18 Eylül 2020 tarihleri arasında kutlanacak İlköğretim Haftası kapsamında TEBA üzerinden tüm öğrenci ve velilerin erişimine sunuldu. 

İçeriklere ulaşmak için tıklayınız.

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.