BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMAM HATİP OKULLARINDAN KAN BAĞIŞINA BÜYÜK DESTEK

İMAM HATİP OKULLARINDAN KAN BAĞIŞINA BÜYÜK DESTEK

Covid-19 salgını ve oruç nedeniyle kan stoklarının kritik seviyenin altına düşmesi ve Kızılay'ın âcil kan bağışı çağrısı yapması üzerine Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Kızılay ve ÖNDER iş birliğinde tüm yurtta kan bağışı kampanyası başlattı. 

Ülke genelinde İmam hatip ortaokulu ve Anadolu İmam hatip liseleri müdürlükleri; öğretmen, veli, mezun ve gönüllüleriyle kampanyada aktif rol alarak zor günlerde halkımızın yanında yer alarak kan ihtiyacı olan hastalara umut oluyor.  

"İyilik Kanımızda Var" sloganıyla Ali Osman Sönmez Anadolu İmam Hatip Lisesinin düzenlemiş olduğu kan bağışı kampanyasına  İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Kızılay Şube Başkanı Davut Gürkan ve BİHMED Başkanı Kadir Oruç da katıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger,  Bursa'da imam hatip liselerinin  başlattığı kan bağışı kampanyasının  gönüllü bağışçıların sağladığı büyük destekle  bir kan bağışı seferberliğine dönüştüğünü belirtti.  

Okulların düzenledikleri kampanyalarla bugüne kadar 1000 üniteye yakın kan toplandığını ifade eden Dülger, " Hoşgörünün, sabrın ve huzurun temsili olan mübarek  Ramazan ayında okullarımız çok güzel bir işe vesile oldular.  Kızılay'ın acil kan bağışı çağrısına okullarımızın başlattıkları kampanyalar, gönüllü bağışçılarımızın destekleri  inanıyorum ki hastalarımıza şifa, yakınlarına umut  olacak. "Kim de bir can kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur" düsturuyla hareket ederek böylesine güzel bir ayda, vermiş oldukları desteklerle katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan salgın hastalıkla mücadelede sürecinde  acil kan bağışı bekleyen hastalarımıza yapacağımız bağışlarla umut olalım ve evlerimizde kalarak  bu süreci en kısa  sürede atlatmaya katkı sunalım. Kan bağışı kampanyalarımız devam ediyor. Bursalı hemşehrilerimi bu anlamlı ve hayata umut olan kampanyaya destek vermek üzere en yakın kan verme merkezimize davet ediyorum" dedi.

16-05-202016-05-202016-05-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.