BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İNEGÖL'E KAZANDIRILAN İKİ YENİ OKULUN AÇILIŞI TÖRENLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İNEGÖL'E KAZANDIRILAN İKİ YENİ OKULUN AÇILIŞI TÖRENLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İnegöl'e kazandırılan Maden Hasan İnci İlkokulu ve Talha Ömer Faruk Teşik Özel Eğitim Uygulama Okulunun açılışı Bursa protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Okul açılışına Bursa Valisi Yakup Canbolat, Eşi Hanımefendi Ayşegül Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdür V. Arzu Ayyıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer, Hayırsever İş İnsanı Mesut Öztimur, ilçe protokolü, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İnegöl'e İki Yeni Okul

İlk olarak Maden Hasan İnci İlkokulu'nun açılışını gerçekleştiren Bursa Valisi Yakup Canbolat açılış konuşmasında şunları söyledi:

"Hayırsever İş İnsanımız Mesut Öztimur tarafından yaptırılarak çocuklarımızın hizmetine sunulan 5 derslikli okul binamızın mahallemize hayırlı olmasını diliyorum. Toplumların tarihsel süreçleri boyunca elde ettikleri bilgi birikimi ve değerleri gelecek kuşaklara aktarabilmesi ancak çağın şartlarına bir eğitim öğretim sürecine bağlıdır. İçinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağında çocuklarımızı gerektiği gibi yetiştirebilmek için her şeyden önce onlara iyi bir eğitim ortamı ve eğitim yuvası sunmak durumundayız. Bu anlamda okul sayısını çoğaltmak ve var olanların her türlü eksiğini gidermek neredeyse hepimizin milli bir görevidir. Devletimiz her fırsatta yeni okullar ve yeni eğitim tesisleri yapmaktadır. Bu atılımlarda devletimizin yanı sıra binlerce okul yaptıran hayırsever vatandaşlarımızın da çok önemli katkıları bulunmaktadır. Bugün burada olduğu gibi hayırsever vatandaşlarımız tarafından yeni okullar yapılması ve çocuklarımızın hizmetine sunulması çok anlamlıdır. Her yönüyle takdiri şayandır. Hiç şüphesiz ki okul yaptıran hayırseverlerimiz milletimiz tarafından hem bugün hem de yarın minnet ve şükranla anılacaktır.  Bu vesileyle hayırseverimiz Mesut Öztimur başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyor, yeni okulumuzun öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve mahallemize hayırlı olmasını diliyorum."

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Bugün açılışını yaptığımız bu eğitim kurumundan, yeni devlet adamlarının, valilerin, belediye başkanlarının, kaymakamların, komutanların, iş adamlarının yetişmesi, ahlaklı insanların yetişmesi, bizim için en büyük kazanç olacaktır. Anne babalarımızdan ricamız çocuklarına bu ufukla bu vizyonla onlara hedef koyarak yetiştirmeleridir.  Maden köyümüze bu güzel okulumuzu kazandırılmasında emeği geçen Sayın Valimiz başta olmak üzere Hayırseverimize ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

İl Milli Eğitim Müdür V. Arzu Ayyıldız ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi:  "Bugün burada, geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın; görmeleri, anlamaları ve öğrenerek büyümeleri için, devletimizce "her yerde eğitim" düsturuyla inşa edilen bu güzel eğitim kurumumuzun, Hasan İnci İlkokulumuzun açılış töreni için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda yürütülen tüm çalışmalardaki göstergeleriyle ülkemizin önde gelen şehirleri arasında bulunan Bursa'mız da son 2 yıl içinde bu yatırımlardan önemli kazanımlar elde etmiş, tüm eğitim kademeleri düzeyinde yeni okulların yapımına ilişkin güçlü destekler alınmıştır. Evlatlarımızın, evlerinin yanı başında öğrenim görmeleri için desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve çok kıymetli Hayırseverimize şükranlarımı arz ediyorum."

Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Maden Köyü Mahallesine kazandırılan okul sebebiyle Hayırsever İş İnsanı Mesut Öztimur'a teşekkür plaketi takdim etti.

Maden Hasan İnci İlkokulu'nun açılışını ardından Vali Yakup Canbolat ve beraberindeki heyet yapımı tamamlanarak İnegöl'e kazandırılan 12 derslikli Talha Ömer Faruk Teşik Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

 

 

 06-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-2022

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.