BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞBİRLİĞİNİN ADI: SİZİN ESERİNİZ BİZİM GELECEĞİMİZ

Eğitimcilerin Eğitimi (EĞİTEP) Projesi İş Birliği Protokolü, Heykel Tarihi Valilik Binasında İmzalandı.
İŞBİRLİĞİNİN ADI: SİZİN ESERİNİZ BİZİM GELECEĞİMİZ

Bursa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Coşkunöz Eğitim Vakfı arasında, hızlı bir değişim ve gelişim sürecinin yaşandığı günümüzde okul müdürlerinin gelişimini teşvik etmek, yeterliklerini ve yeteneklerini artırmak, kişisel ve mesleki gelişimlerine süreklilik kazandırmaya katkı sağlamak maksadıyla Eğitimcilerin Eğitimi (EĞİTEP) Projesi İş Birliği Protokolü imzalandı. Protokol imza törenine Bursa Valisi Yakup Canbolat, Coşkunöz Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger katıldı.

Protokolün hayırlı olmasını dileyen Bursa Valisi Yakup Canbolat, Coşkunöz Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Aktaş'a ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger'e katkılarından dolayı teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger "Bursa'nın mesleki ve teknik eğitimdeki yerini daha da güçlendirmek için çalışıyor, sanayicilerimizin destekleriyle sonuca yönelik işbirliklerini hayata geçiriyoruz. Bu çalışmalar sadece mesleki/teknik alanları kapsamıyor, aynı zamanda kişisel gelişime dönük çalışmalar da gerçekleştiriyoruz. Coşkunöz Eğitim Vakfı ile başlattığımız bu işbirliği çalışması, bu açıdan da "ilk" olması sebebiyle ayrı bir öneme sahip. Bu işbirliklerimizin daha geniş bir alana yayılması ve mesleki eğitimin çağın gereklerine uygun şekilde tasarlanması amacıyla devam edeceği inancıyla hareket edeceğiz" dedi.

Bursa Valiliği Tarihi Heykel Hizmet Binasında gerçekleşen iş birliği protokolü imza töreninde konuşan Coşkunöz Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Aktaş  "1950'den bu yana farklı sektörlerde üreterek, ülkemize yarattığımız katma değerin yanı sıra, Coşkunöz Eğitim Vakfı'nın birçok projesiyle bulunduğumuz topluma değer katmak için çalışıyoruz. Mesleki ve teknik liselerin çıktısı olan nitelikli ve meslek sahibi birey beklentisi, iş dünyası tarafından giderek daha farklı yetkinliklerle talep ediliyor. Gençlerin bu yetkinlikleri kazanmasında, aldıkları eğitimin yanı sıra eğitim kurumunun vizyonu,  gelişime açıklığı ve değer anlayışı da büyük önem arz ediyor. Dolayısıyla bu kurumların en tepesinde bulunan ve okullarımızı geleceğe taşıyan okul müdürlerimizin yönetim anlayışları ve farkındalıklarının gençlerin vizyonunu direkt olarak etkilediğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda, Bursa Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hazırladığımız  'Sizin Eseriniz, Bizim Geleceğimiz' projesi de 100 okul müdürüne verilecek, koçluk programları, çeşitli eğitimler ve iş dünyasıyla buluşmaları kapsayacak. Okullara büyük değer katacağını düşündüğümüz bu projede, Bursa Valiliği başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve projeye katkı sunan herkese Coşkunöz Eğitim Vakfı adına teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

İmzalanan protokolle; mesleki ve teknik eğitim ortaöğretim kurumlarında görev yapan müdürlere yönelik olarak kişisel gelişim eğitimlerinin organize edilmesi, teknik gezi/fuar organizasyonlarına katılımlarının desteklenmesi, sektör duayenlerinin katılımı ile "Vizyon Buluşmaları" temalı seminer/konferans/panel organizasyonlarının yapılması ve bireysel koçluk desteği ile gelişimlerinin takibinin yapılması hedefleniyor.

"Kendini Yönetme",  "İşini Yönetme" ve "Ekibini Yönetme" temaları altında gerçekleştirilecek eğitimler içinde; iletişim/müzakere teknikleri, liderlik, yönetici koçluğu, kuşaklar arası iletişim, geribildirim verme başlıklarında eğitimler organize edilecek.

27-12-201927-12-201927-12-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.