BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLÂL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ'NÜN 100. YIL DÖNÜMÜ'NE ÖZEL YARIŞMALAR

İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nün 100. Yıl Dönümü'ne Özel Mektup, Resim, Kısa Film, Grafiti, Kara Kalem, Kompozisyon ve İstiklâl Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması.
İSTİKLÂL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ'NÜN 100. YIL DÖNÜMÜ'NE ÖZEL YARIŞMALAR

İlkokul ve ortaokul öğrencilerine İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy'u Anma Günü'nün millî, manevi ve tarihi önemini kavratmak; vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmelerini sağlamak; millî birliğimiz ve varlığımız ile uluslararası barış ve dostluk düşüncelerini kuvvetlendirmek amacıyla "İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy'u Anma Günü'nün 100. Yıl Dönümü" kapsamında MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Bakanlığımıza bağlı resmî ilkokul ve ortaokullarda öğrenim gören öğrenciler arasında "Mektup, Resim, Kısa Film, Grafiti, Kara Kalem, Kompozisyon ve İstiklâl Marşı'nı Güzel Okuma" dallarında ekli şartnameler doğrultusunda yarışma ve etkinlikler düzenlenecektir. 

YARIŞMA ŞARTNAMESİ (ORTAOKUL) - Resim, Kısa Film, Grafiti, Kara Kalem, Kompozisyon

YARIŞMA ŞARTNAMESİ (İLKOKUL - ORTAOKUL) İstiklâl Marşı'nı Güzel Okuma

YARIŞMA ŞARTNAMESİ (İLKOKUL) Mektup

ÖDÜL TABLOSU

KAYNAK:https://tegm.meb.gov.tr/www/istikll-marsinin-kabulu-ve-mehmet-akif-ersoyu-anma-gununun-100-yil-donumune-ozel-mektup-resim-kisa-film-grafiti-kara-kalem-kompozisyon-ve-istikll-marsini-guzel-okuma-yarismasi/icerik/707

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.