BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLÂL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 100. YILINA ÖZEL İNTERAKTİF ETKİNLİKLER YAYIMLANDI.

İSTİKLÂL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 100. YILINA ÖZEL İNTERAKTİF ETKİNLİKLER YAYIMLANDI.

İstiklâl Marşı'nın, TBMM tarafından 12 Mart 1921'de millî marş olarak kabul edilmesinin 100. yılına yönelik yapılan planlamalar kapsamında Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim-1 Bölümü tarafından Bursa Temel Eğitim Bilişim Ağı (TEBA) üzerinden yayımlanmak üzere Okul Öncesi, 1, 2, 3 ve 4. sınıflara yönelik "İstiklâl Marşımız 100 Yaşında" adlı e-içerikler hazırlandı.

İstiklâl Marşımız 100 Yaşında e-içeriğinde çocukların düzeyine uygun eğlenceli etkinlikler ile "Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy" akrostişi, "Yüz Yıllık Dostluk" öyküsü, "Bülbül ile Dertli Adam" masalı ve Bursa'mızın farklı ilçelerinden öğrencilerimizin seslendirdiği İstiklâl Marşı yer almaktadır.

"İstiklâl Marşımız 100 Yaşında" içerikleri, Müdürlüğümüz bünyesindeki Temel Eğitim Biriminde görev yapan, alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından özenle hazırlanmıştır. Hazırlanan içerikler İstiklâl Marşı'nın kabulünün 100. yılı kapsamında TEBA üzerinden tüm öğrenci ve velilerimizin erişimine sunulmuştur. 

Hazırlanan içeriklere ulaşmak için tıklayınız.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.