BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTOP PROJESİNDE 333 BİN 368 KİŞİYE ULAŞILDI

İSTOP PROJESİNDE 333 BİN 368 KİŞİYE ULAŞILDI

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri tarafından yürütülen İhmal ve İstismarı Önleme Projesi (İSTOP) kapsamında Bursa'da 333 bin 368 kişiye ulaşıldı. 

İSTOP projesinde 'Fark et, Durma, Ses ol!' sloganı ile yola çıkıldığını ifade eden Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür;  "Özünde çocuklarımızı korumayı hedefleyen projemiz ile çocuk ihmal ve istismarı konusunda farkındalığı artırarak toplumsal, kamusal, bireysel olarak ihmal ve istismarı önlemede sorumluluk bilinci geliştirmeyi; 'Farkındalık ve Sorumluluk Bilinci' geliştirme çalışmalarıyla ihmal ve istismarda risk faktörlerini azaltarak koruyucu faktörleri artırmak amaçlandı. Projenin ilk etabında okul yöneticileri, şube müdürlerinin ihmal ve istismarda farkındalığı artırma, önleyici çalışmalarda sorumluluk bilincini geliştirme seminerleri gerçekleştirildi. İkinci etapta ise Okul psikolojik danışmanlarına ihmal ve istismarda farkındalığı artırma, önleyici çalışmalarda sorumluluk bilincini geliştirme çalışması hayata geçirildi." dedi. 

Okullardan fabrikalara farkındalık çalışması

Rehberlik Araştırma merkezlerinin koordinesinde içerik hazırlama komisyonu tarafından içeriklerin hazırlandığını belirten Serkan Gür; "Saha çalışmalarımızda ise okullardan fabrikalara, belediyelerimizden sivil toplum kuruluşlarımıza kadar birçok yerde ihmal ve istismar konulu farkındalık seminerleri verildi. İSTOP projesi kapsamında Bursa'da 333 bin 368 kişiye ulaşıldı. Türkiye'ye örnek olacak bir çalışmayı gerçekleştiren proje ekibini ve emeği geçenleri kutluyorum. Çok doğru bir şekilde, hedef kitle geniş tutularak makro bir farkındalık projesini hayata geçirdiler." dedi. 

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım, Kestel, Gürsu Rehberlik ve Araştırma Merkezi iş birliğinde geliştirilen proje sürecinde; Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Bursa Uludağ Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Mudanya Üniversitesi ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (DOSAB) aktif destek sağlayan kurum ve kuruluşlar oldu. 

06-01-202306-01-2023

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.