BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İZNİK ANADOLU İHL’DE TEMEL ATMA TÖRENİ

Bursa Valiliğinin öncülüğünde yenilenecek olan İznik İmam Hatip lisesinin temel atma töreninde konuşan Vali Karaloğlu: “37 yıldır İznik halkına hizmet veren İmam Hatip Lisemizin fiziki şartlarını, günümüz ihtiyacına cevap verebilecek şekilde tekrar dizayn etmek için, buraya modern bir okul binamız yapılacak.
İZNİK ANADOLU İHL’DE TEMEL ATMA TÖRENİ

Vali Karaloğlu: ”Bizim tek isteğimiz çocuklarımız okusun, Bursa’yı yönetsinler, ülkeyi yönetsinler. Her biri bu millete hayırlı evlat olsun” dedi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa çapında öğrencilerin daha sağlıklı dersliklerde eğitim-öğretim görebilmeleri için başlatılan okul yenileme çalışmaları için İznik ilçesindeydi.

Bursa Valiliğinin öncülüğünde yenilenecek olan İznik İmam Hatip lisesinin temel atma töreninde konuşan Vali Karaloğlu: “37 yıldır İznik halkına hizmet veren İmam Hatip Lisemizin fiziki şartlarını, günümüz ihtiyacına cevap verebilecek şekilde tekrar dizayn etmek için, buraya modern bir okul binamız yapılacak.

15 derslikli eski okul binamız, ihtiyaçları karşılayamıyordu. İnşaallah 2015-2016 eğitim öğretim yılına yetiştirilecek okulumuz 24 derslikli olacak. Hem bakanlığımızın, hem de bizim Bursa’ya sınıf mevcutları bazında koyduğumuz hedef 25’ti. Yani ilkokulundan lisesine kadar her sınıfımız 25 öğrenci kapasiteli olacak. Bu kapasiteyi aşmak istemiyoruz. İnşaallah önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetiştirilecek olan binamızda da hedefimiz 25 kişilik sınıflar. Bursa’da eğitime destek için özel sektör, iş adamlarımız, kamu kurumlarımız elini taşın altına sokmuş bulunmakta. Büyükşehir Belediyemiz, Bursa’nın 51 yıllık çınarı Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamen yıktı ve yerine daha muhteşem bir okul yapıyorlar. Yine geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediyemizle yaptığımız protokolle tespit ettiğimiz ve yetersiz görülen 5 okulumuz daha yıkılıp yerine yenileri yapılacak. Hamdolsun hepimiz ülkemizi, şehrimizi daha ileriye, daha güzele götürmek için çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Yeni Türkiye’nin 2023 hedeflerini gerçekleştirdiğimiz de inşallah çocuklarımıza, gelecek nesillere çok daha güzel bir ülke bırakacağız. Artık ülkemiz eğitim hedeflerini ciddi manada yakalamış durumda. Bizim zamanımızda tahtaya yazacak tebeşir bulamıyorduk. Öğretmen yoktu. Hele ders kitabını bulana aşk olsun. Şimdi okullarımızın hemen hepsinde akıllı tahtalar var, öğrencilerimize tabletler dağıtılıyor. Çocuklarımızın ders kitapları ücretsiz dağıtılıyor. Bakın temelini attığımız okulumuz 2 milyon 16 Bin 300 liraya mal olacak. Biz hiçbir masraftan kaçınmayacağız. İlçemize örnek bir okul yaptıracağız. Çok şükür öğretmen eksikliğimiz de yok denecek kadar az. Eğitimde tüm problemleri aştık mı? Elbette hayır. Tüm çabamız bu eksikleri en asgariye indirmek için. Bunun için gayret ediyoruz. Allah ömür verirse okulumuzun açılışını da bu gün temelini attığımız gibi hep birlikte yaparız. Bizim tek isteğimiz çocuklarımız okusun, Bursa’yı yönetsinler, ülkeyi yönetsinler. Her biri bu millete hayırlı evlat olsun. Biz onların yolunu açacağız, onlar da bu yoldan emin adımlarla yürüyecekler inşallah. Evet okulumuz hayırla yapılsın, biz de hayırla açılışını yapalım. Hepinizi sevgi ve muhabbetlerimle selamlarken, okulumuzun temeline attığımız harcın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.