BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İZNİK İHL TÖRENLE AÇILDI

İznik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışı törenle gerçekleştirildi. 
İZNİK İHL TÖRENLE AÇILDI

İznik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışı törenle gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici’nin de katıldığı törende konuşan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, eğitimde kaliteyi yakalamak için öğretmen, öğrenci ve veli ilişkisinin çok önemli olduğunu söyledi.

Törende konuşan Vali Karaloğlu: "İznik´te bir hizmet açılışında daha birlikteyiz. 2013 Ağustos ayında Bursa´da göreve başladığımda İznik´e yaptığımız ilk seyahatte sokakta vatandaşın bizden en çok talep ettiği şey; yeni bir İmam Hatip Lisesi idi. Bizde en kısa sürede çalışmalarımızı başlattık ve şimdi açılışını gerçekleştiriyoruz. Dışarıdan baktığımızda okul çok güzel gözüküyor. Ben Okulumuzun şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Artık eğitimin alt yapısı, kullanılan teknoloji, eğitim materyalleri bakımından Ülkemiz belli bir noktaya geldi. 13-14 yıl önce Türkiye´de 50-60 lı sınıf mevcutlarımız vardı. Burada ki okulumuzda da görüyoruz ki! Bursa´da 20 li rakamlar var artık sınıflarımızda. Ama sadece fiziki koşulları iyileştirmekte başarıyı getirmiyor. Öğretmen, öğrenci ve velilerde bu başarıyı isteyecek. Eğer öğretmen, öğrenci ve veli ilişkisini sağlayabilirsek eğitimde kaliteyi yakalayacağımıza inanıyorum. Özellikle Bursa´da bunu yakalamak zorundayız. Bursa Türkiye´nin en önemli merkezlerinden bir tanesi.

EĞİTİME GÜÇLÜ DESTEK

11 ay önce yine temel atma töreninde burada sizlerle beraberken bir amcamız eski okulu 38 yıl önce sokak sokak, cami cami para toplayarak ilim yayma cemiyeti vasıtasıyla yaptırdıklarını söylediklerinde çok duygulanmıştı. Evet o dönem Türkiye´nin şartları bu kadardı. Ama şimdi çok şükür, güçlü bir devletimiz var. 4+4+4 eğitim sistemiyle genel olarak meslek liseleri ve imam hatiplerin önünde ki katsayı adaletsizliği gibi engeller kaldırıldı. Bakın bugün Bursa´da, üretimin kalbi kentimizde meslek liselerimizin ortalaması %65´tir. Akademik liselerde %35´tir. Yani Avrupa da var olan standardı yakalamış durumdayız. Ben bu yeni okulumuzun Bursa´mıza, İznik´e ve Ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

 

Konuşmaların ardından okulun açılış kurdelesi kesen Vali Karaloğlu ve beraberindekiler, öğrencileri sınıflarında ziyaret etti.

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.