BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İZNİK’TE SPOR ŞENLİĞİ COŞKUSU

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle ortaklaşa tüm ilçelerde düzenlediği okul sporları şenliği, İznik’te de büyük coşkuya sahne oldu.
İZNİK’TE SPOR ŞENLİĞİ COŞKUSU

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle ortaklaşa tüm ilçelerde düzenlediği okul sporları şenliği, İznik’te de büyük coşkuya sahne oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait spor salonunda gerçekleşen etkinliğe, İznik ve civarındaki köylerde bulunan 17 ilköğretim okulundan yaklaşık 1500 öğrenci katıldı. Şenliğin açılışı; Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, İlçe Kaymakamı Hüseyin Karameşe ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici tarafından gerçekleştirildi. Salona girişinde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi çiçeklerle karşılayan öğrenciler, Büyükşehir Belediye Bandosu’nun çaldığı eserlerle coştu. Bandonun şarkılarına yüksek ses ve alkışlarla tempo tutan öğrenciler, birçok parçayı yeniden dinlemek istedi. İznik Halk eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin sergilediği Karadeniz ve Ege yörelerine ait oyunlar, büyük beğeni topladı.

‘En Büyük Bursa’ tezahüratları

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konuşmasına, öğrencilerin ‘Yeşil-Beyaz En Büyük Bursa’ tezahüratlarıyla başladı. Sağlıklı bir toplum sağlıklı bir gençlik hedeflediklerini belirten Başkan Altepe, sırasıyla Harmancık, Nilüfer, Osmangazi, Gürsu ve Yenişehir’de büyük ilgi gören şenlikleri İznik’te de başlatmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Bu sezon spor şenlikleriyle Bursa’nın tüm ilçelerinde 200 bin çocuğa ulaşmayı ve onları spora teşvik etmeyi, kötü alışkanlıklardan alıkoymayı hedeflediklerini belirten Başkan Altepe, “Hedefimiz spor kenti Bursa. Geleceğimiz olan çocukların, zamanlarını iyi geçirmeleri, kötü alışkanlıklardan sakınmaları ve lisanslı birer sporcu olmaları için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Her geçen gün tesis sayımızı ve bu tür organizasyonları artırıyoruz. Sizin en güzel şekilde yetişmeniz, kötü alışkanlıklardan korunmanız için gerekli tüm yatırımları yapıyoruz. İznik için de ne gerekiyorsa yapacağız. Gençler için, gençlerin kötü alışkanlıklardan sakınması için yapmayacağımız yatırım yok” dedi.

Başkan Altepe’ye teşekkür

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici de, Büyükşehir Belediyesi sayesinde öğrencilerin spor yapması yönünde her türlü imkanı ortaya koyduklarını vurguladı. Şenliklerde spor malzemelerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtıldığını, öğrencilerin daha iyi şartlarda spor yapması için Büyükşehir Belediyesi’nin her türlü desteği sağladığını ifade eden Bilici, “İl Milli Eğitim Müdür Vekili olarak sayın başkana teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, konuşmasının ardından, kentteki yatırımlara ithafen ‘İpekböceği’ ve ‘Timsah’ isimleriyle gruplandırılan öğrenciler arasında yapılan yarışmanın startını verdi. Yarışmanın ardından Büyükşehir Belediyespor Kulübü Karizma Show’un akrobatik basketbol gösterisi nefes kesti. Program, yarışmalara katılan öğrencilere madalyalarının verilmesiyle son buldu.