BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAMU ENERJİ YÖNETİM MERKEZİ PROJESİ İLE ENERJİDE %15 TASARRUF HEDEFLENİYOR

KAMU ENERJİ YÖNETİM MERKEZİ PROJESİ İLE ENERJİDE %15 TASARRUF HEDEFLENİYOR

Kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve enerji maliyetlerinin kamu sektörü üzerindeki yükünün azaltılması amacıyla 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu'na göre enerji yöneticisi görevlendirmekle yükümlü olan kamu binaları için Cumhurbaşkanlığının 15/08/2019 tarih ve 2019/18 sayılı Genelgesi ile 2023 yılı sonuna kadar asgari %15 enerji tasarrufu sağlanabilmesi amaçlanıyor.

Bu kapsamda BEBKA 2020 Yılı Yenilik ve Verimlilik Mali Destek Programı kapsamında Bursa Valiliği ve Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü " Kamu Enerji Yönetim Merkezi Projesi" ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün İl Enerji Yönetim biriminin dış cephesine görünürlük tabelası asılarak proje başlatıldı. Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı, Yıldırım Kaymakamlığı ve Enerji Verimliliği Derneği de projeye iştirak ediyor.

Kamu Enerji Yönetim Merkezi Projesi mülkiyeti kamuya ait ve hakkında yıkım, taşınma veya elden çıkarma planı olmayan ve 01/01/2019 tarihi itibariyle en az 5 yılını tamamlamış olan binalarda (yardımcı tesis binaları, ısı merkezleri, sosyal donatılar ve kampüs alanı dâhil) ısıtma, soğutma, havalandırma, aydınlatma, sıcak su tedariği ve diğer ekipmanlar için kullanılan enerji kaynaklarını ve verimli ekipman kullanımını, bina etütlerini ve enerji performans sözleşmelerini kapsıyor.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.