BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KANTİNİ OLMAYAN OKULLARIMIZA "GEZEN KANTİN"

KANTİNİ OLMAYAN OKULLARIMIZA

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Kantinciler Odası iş birliğinde hazırlanan "Gezen Kantin Projesi" protokol imza töreni Yeni Belediye Binası Encümen Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Gezen Kantin Projesi ile Bursa'da kırsal mecralarda Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kantini mevcut olmayan ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretimlerini sürdüren öğrencilere ücretsiz kantin ürünlerinin ulaştırılması amaçlanıyor. Projeye Bursa Su ve BESAŞ (Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş.) destek veriyor. Bu çerçevede hazırlanan mobil kantin aracı tespit edilecek okullara giderek kantin ürünleri öğrencilere ulaştırılacak.

Hayata geçirilecek proje ile Bursa'da kantini bulunmayan kırsal kesimlerdeki okullara gezici kantin hizmeti verilecek.

 "Gezen Kantin" aracının önünde açıklama yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: "Bursa'nın 3 milyon 150 bin üzerinde bir nüfusu var. Ancak her ilçemiz, okulumuz merkezde değil. Özellikle kırsal bölgelerde bulunup da kantini olmayan ilkokul ve ortaokullarımız var. Büyükorhan, Harmancık, Orhaneli, İznik, Mustafakemalpaşa, Yenişehir, Keles ve Karacabey'de kantini olmayan toplam 136 okulumuz var. Bu ilçelerimizde eğitim öğretimini sürdüren 17 bine yakın öğrencimize bu proje sayesinde ücretsiz kantin hizmetini ulaştırmış olacağız. 2022-2023 eğitim öğretim yılı sonuna kadar uygulanacak proje kapsamında her gün gezen kantinimiz bir okulumuzda hizmet verecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan "eğitimde fırsat eşitliği" ve "köy yaşam merkezleri" projelerine vurgu yapan İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Gezen Kantin Projesi, özellikle köy yaşam merkezlerinde ve okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimize kantin hizmeti ulaştırılması, eğitimde fırsat eşitliğinin yakalanması ve kırsal bölgelerde öğrenim gören öğrencilerimizin kendilerini iyi hissetmesi açısından çok önemli. Projede emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyor, projemizin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Bursa Kantinciler Odası Başkanı Özgün Güneş ise "Bir ilki gerçekleştiriyoruz. Ortak paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür ve Bursa Kantinciler Odası Başkanı M. Özgün Güneş imzaladıkları protokolün ardından mobil kantin aracında incelemelerde bulundu.

 

 
26-10-202226-10-202226-10-202226-10-202226-10-202226-10-2022

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.