BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARALOĞLU OİB MTAL’DE

Vali Karaloğlu : " Bu okulda sektörün ihtiyacı olan bölümleri açın, öğrencileri bölümleri ile ilgili yüksek okullara teşvik edin. Bu okula gelen her öğrenci özel yetenekleri olan evlatlarımızdır." dedi.
KARALOĞLU OİB MTAL’DE

Vali Karaloğlu : " Bu okulda sektörün ihtiyacı olan bölümleri açın, öğrencileri bölümleri ile ilgili yüksek okullara teşvik edin. Bu okula gelen her öğrenci özel yetenekleri olan evlatlarımızdır." dedi.

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini inceleyen Vali Karaloğlu, okul müdüründen brifing aldı. Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi incelemesinde İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç, Uludağ  Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkanı Orhan Sabuncu´da hazır bulundu.

Öğle yemeğinde öğrencilerle birlikte olan Vali Karaloğlu, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Okullarından memnun olduğunu dile getiren öğrenciler mezun olduklarında branşları olan otomotiv sektöründe hizmet vermek istediklerini, bunun içinde çok çalıştıklarını söylediler.

Okulun dersliklerini ve atölyelerini gezen Vali Karaloğlu, " Bu okul otomotiv sanayimiz için, Bursa´mız için çok önemli. Buradan mezun olan her öğrencimiz öncelikle eğitim gördüğü branşta hizmet ederek sektörün ara eleman ihtiyacını karşılayacaktır. Bunun için okulda sektörün ihtiyacı olan bölümleri  açın."dedi. 

Günümüzün teknolojilerinin artık kadın istihdamını ön plana çıkardığını da vurgulayan Vali Karaloğlu: " özellikle ince işçilik gerektiren branşlarda  bayanlar aranan eleman statüsünde. Bu okulun amacı otomotiv sektörüne eleman yetiştirmek. Bu sektörün, bu kentin teknolojik yeniliklere ve geleceğe emin adımlarla ilerlemesi için bu okuldan mezun olan ve işini bilinçli olarak yapacak elemanlara ihtiyacı var. Okuldan mezun olan çocuklarımızın, eğitim gördükleri bölümlerin dışındaki alanlara yönelmemesi lazım. Çocuklarımız mekatronik, makine, elektrik, elektronik, endüstri mühendisliği veya otomotiv mühendisliklerini okuyabilirler. Ancak okulumuzdan mezun olacak öğrencilerimizin, okudukları bölümle alakası olmayan meslek dallarına yönelmeleri burada verilen eğitim ve öğretimin harcanan emeğin amacı dışına çıkması demektir." dedi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.