BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARETEDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU BURSA’DAN

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya karatede şampiyon olan Cihan Ödemişli’yi makamında kabul etti.
KARETEDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU BURSA’DAN

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya karatede şampiyon olan Cihan Ödemişli’yi makamında kabul etti.

27 Şubat - 03 Mart tarihleri arasında Samsun’da düzenlenen 13-14 yaş Türkiye okullar arası Karete Şampiyonasında Türkiye şampiyonu Bursa’dan çıktı. Akçağlayan Anadolu İmam Hatip Lisesi 7/C sınıfı öğrencisi Cihan Ödemişli 35 kiloda Türkiye şampiyonu oldu. Başarılı öğrenci Türkiye şampiyonasının ardından 06-08 Mart tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen 5. Uluslararası Open Karete Şampiyonası’na katıldı. Burada da önemli bir başarı gösteren Cihan Ödemişli ferdi olarak katıldığı 35 Kilo Karete Kumite’de birinci olma başarısı gösterdi.

Başarılı öğrenciyi makamında kabul eden Veli Sarıkaya, “Öğrencimizin başarısı, bizleri ve Bursa’yı gururlandırmıştır. Başarılı öğrencimizi ve başarısında katkı sahibi olanları kutluyoruz. Şampiyon öğrencimizin başarılarının devamını diliyoruz.” dedi ve Cihan Ödemişli’yi altın ile ödüllendirdi.

Bireylerin yetişmesinde sporun önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Veli Sarıkaya, “Spor, öğrencilerimizin yetişmesinde, düzen ve disipline edilmesinde önemli rol oynamaktadır. İnsanlarda sabır, karşısındakine saygı duyma, dostluk kurabilme gibi duyguların gelişimine katkı sağlamaktadır. Sportif faaliyetler ayrıca yoğun okul temposu içerisinde yer alan öğrencilerimizin streslerini atabilecekleri en önemli aktivitedir.” dedi.

Ziyarete Okul Müdürü Bayram Aslan ve Beden Eğitimi Öğretmeni Necmettin Yılmaz ile birlikte gelen başarılı öğrenci Cihan Ödemişli, yoğun ders temposu içerisinde sportif faaliyet yapmanın kendisini rahatlattığını belirtti ve tüm arkadaşlarına spor yapmayı önerdiğini söyledi. Minik şampiyon hedeflediği sportif başarıların yanı sıra gelecekte beden eğitim öğretmeni olmak istediğini söyledi.

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.