BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYNAŞTIRMA ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL KAYNAKLAR VE DİJİTAL İÇERİKLER YAYINDA

İlkokul ve ortaokulun tüm sınıf seviyelerinde kaynaştırma eğitimi alan öğrencilere destek amacıyla matematik dersi kazanımlarıyla ilgili 6 kitaptan oluşan uyarlanmış etkinlikler seti yayımlandı. Yaklaşık 300 bin öğrenciye yönelik ilk kez yayımlanan içeriklerin paylaşıldığını belirten Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Kaynaştırma ve bütünleştirme öğrencilerimiz, ihtiyaç duyacakları konu ve kazanımları, kitap ve etkileşimli dijital programı kullanarak kullanabilecekler" dedi.
KAYNAŞTIRMA ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL KAYNAKLAR VE DİJİTAL İÇERİKLER YAYINDA

Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere ilave kaynak desteği devam ediyor. Bu kapsamda daha önce ilkokul, ortaokul ve lisede tüm sınıf seviyelerine yönelik çok sayıda kaynak, öğrencilerin erişimine açıldı. Bu kez alanında ilk olan bir çalışma ile kaynaştırma/bütünleştirme öğrencilerine özel kaynaklar hazırlandı.

1. sınıftan 8. sınıfa kadar ilkokul ve ortaokulun tüm sınıf seviyelerinde kaynaştırma/bütünleştirme eğitimi alan öğrencilere destek olmak üzere matematik dersi kazanımlarıyla ilgili 6 kitaptan oluşan uyarlanmış etkinlikler seti yayımlandı. Bu setlerin 3000 adet basımı yapılarak 81 ile ulaştırılmaya başlandı.

Etkinliklere "orgm.meb.gov.tr/uyet" adresinden ulaşılabiliyor.  

"Diğer derslerden de uyarlanmış etkinlikler setlerini paylaşacağız"

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, "Kovid-19 salgını sürecinde tüm arkadaşlarımız bir taraftan rutin işlerini sürdürürken diğer taraftan ilave üretimlerle öğrencileri desteklemek için büyük emek veriyorlar." dedi.  

Daha önce tüm eğitim kademeleri ve sınıf seviyelerinde öğrenme kayıplarını en aza indirebilmek için çok sayıda kaynağı öğrencilerin kullanımlarına sunduklarını dile getiren Selçuk, şöyle devam etti: "Bugün bu kapsamda yeni bir destek paketini daha kullanıma açtık. İlkokul ve ortaokulda tüm sınıf seviyelerinde kaynaştırma ve bütünleştirme eğitimi alan yaklaşık 300 bin öğrencimize yönelik ilk kez kazanımlarla ilgili uyarlanmış etkinlikler setini paylaştık. Bu paylaşımda odağımız matematik dersi oldu. Genel eğitim müfredatındaki kazanımlarla ilgili etkinlikleri kaynaştırma öğrencilerimiz için uyarladığımız setimiz ile konu kazanımlarının öğrencilerimiz için kalıcı olmasını amaçladık."

Bakan Selçuk, kaynaştırma ve bütünleştirme öğrencilerinin ihtiyaç duyacakları konu ve kazanımları, kitap ve etkileşimli dijital programları yoluyla kullanabileceklerini belirterek "Önümüzdeki günlerde diğer derslerden de uyarlanmış etkinlikler setlerini paylaşacağız. Tüm imkânlarımızla öğrenci ve öğretmenlerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu süreci koordine eden Bakan Yardımcımız Mahmut Özer'e ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Nezir Gül ve çalışma arkadaşlarına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Etkinlik sayfalarına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: http://www.meb.gov.tr/kaynastirma-ogrencilerine-ozel-kaynaklar-ve-dijital-icerikler-yayinda/haber/22058/tr

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.