BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KESTEL BELEDİYESİ İLKOKULU’NUN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Kestel Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Kestel İlkokulu’nun temeli törenle atıldı.
KESTEL BELEDİYESİ İLKOKULU’NUN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Kestel Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Kestel İlkokulu’nun temeli törenle atıldı. Kestel Şehit Polis İsmail Özbek İlk ve Ortaokulunun bahçesine yaptırılan okulun temeli Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, İlçe Kaymakamı Ziya Polat ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer tarafından atıldı.

Kestel´in Bursa için yeni bir cazibe merkezi olduğunu ve Kestel ilçesine yapılacak yatırımların, hız kesmeden devam edeceğini vurgulayan Vali Karaloğlu, Kestel çıkartmasına, Kestel Belediyesi ilkokulunun temel atma töreni ile başladı.

Tören de konuşan Vali Karaloğlu:" Kestel belediyemizle bundan 3-4 ay önce bir protokol imzalamıştık. Esentepe mahallesinde, 1500 üzerinde TOKİ konutu var ve şu anda okulumuzda 1080 öğrenci var. 24 Derslikli okulumuzun bundan sonra gelecek ilave çocuklarımızı alma kapasitesi yoktu. Bu mahallede bir okula ihtiyacımız vardı. Belediye Başkanımız Yener Bey "Sayın Valim biz Kestel Belediyesi olarak bu problemi çözeriz" dediler. Biz de memnun olduk ve protokol imzaladık. Biz 12 derslikli diye protokol imzalamıştık, ama gördük ki 2 derslik de Başkanımız ilave etmiş ve şu anda 14 derslikli bir okulumuz olacak. Bu okul tamamlandığında ilkokul ve ortaokulumuzu yeni eğitim sistemine göre ayırma şansımız da olacak. Ben Belediye başkanımıza ve emeği geçen herkese İlin Valisi olarak Bursa adına, Kestel adına teşekkür ediyorum. Okulumuz hayırlı uğurlu olsun "dedi.

Bursa Teknik Üniversitesinin yeni yerleşkesinin Kestel İlçesine yapılacağını hatırlatan Vali Karaloğlu, üniversitenin bir bölgeye gelmesinin, o bölgedeki gelişmelerin hızlanması için büyük bir şans olduğunu belirtti.

Kestel Belediyesi olarak ilçe halkının yaşam kalitesini yükseltilmesi ve ilçenin modern bir kent haline dönüştürülmesi için yoğun bir çaba içinde olduklarını ifade edene Yener Acar, “53 Bin nüfusu, 35 mahallesi ile ülkenin birçok yerinden göç alan bir ilçeyiz. Kestel ilçesi farklı dillerin konuşulduğu, farklı inanç ve kültürlerin yaşandığı bir ilçedir. Bugün temelini attığımız 14 derslikli okulumuz 843 bin TL’ye mal olacak. Bu okul belediyemizce yapılacak eğitim kurumlarının ilk halkasını oluşturmaktadır. Okulumuzun 2015-2016 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesini hedefliyoruz. Bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından okulun temeli Vali Karaloğlu ve beraberindekilerce hep birlikte atıldı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.