BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KESTEL BELEDİYESİNDEN EĞİTİME DESTEK

Kestel Belediyesi tarafından yaptırılacak okul binasının protokolü Heykel Valilik Binasında imzalandı.
KESTEL BELEDİYESİNDEN EĞİTİME DESTEK

Kestel Belediyesi tarafından yaptırılacak okul binasının protokolü Heykel Valilik Binasında imzalandı. Törene Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ile Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ın yanı sıra İlçe Kaymakamı Ziya Polat ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen katıldı.

Kestel ilçesinin, gelişmekte olan ve nüfusu devamlı artan bir ilçe olduğunu belirten Vali Münir Karaloğlu, “Kestel ilçemizin bu bölgesinde okula ihtiyaç vardı. Kestel Belediyemiz de bu ihtiyacı gidermek üzere okul yapımını üstlendi. Güzel bir okul olacağına inanıyorum. Çocuklarımız, daha az sınıf mevcutlarıyla ve daha güzel binada eğitim alacaklar” dedi.

Artık günümüzde belediyecilik anlayışının değiştiğini ifade eden Karaloğlu, “Belediyeler sadece yol, su gibi şeylerle ilgilenmiyor. Belediyelerimiz artık sosyal yaşamı ilgilendiren her konunun içinde varlar. Bursa’da da belediyelerimizle her alanda işbirliği içinde çalışıyoruz. Özellikle eğitim konusunda belediyelerimiz çok duyarlı. Belediyelerimizin eğitime olan bu ilgi ve duyarlılığı Bursa için büyük şans. Bu konuda başta Büyük Şehir Belediyemiz olmak üzere tüm ilçe belediyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu belirten Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, “Kestel Belediyesi olarak ilçemizin Esentepe Mahallesinde bulunan Şehit Polis İsmail Özbek İlk ve Ortaokulumuzun bahçesine 12 derslikli okul binası yapacağız. Burası ihtiyaç olan bir bölgemizdi. Bu konuda destek veren belediye meclisimize ve siyasilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Kestel ilçesi Esentepe Mahallesinde bulunan Şehit Polis İsmail Özbek İlk ve Ortaokulunun bahçesine yapılacak okul binası 12 derslikli olacak. Kestel Belediyesi tarafından yaptırılacak okul binası ihtiyaç olan bölgeye önemli katkı sağlayacak. Okulun binasının 2015-2016 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.