BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KESTEL HALK EĞİTİMİ MERKEZİNE SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ VE GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYELERİ KURULDU

KESTEL HALK EĞİTİMİ MERKEZİNE SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ VE GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYELERİ KURULDU

Geri dönüşüm atölyeleri kurulan Kestel Halk Eğitimi Merkezine kazandırılan sıfır atık kütüphanesinin açılışı Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Kestel Kaymakamı Recep Öztürk, Kestel İlçe Millî Eğitim Müdürü Cengiz Uç, Bursa İl MEM Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız'ın ve halk eğitimi merkezi müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kestel Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirilen ve Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür'ün, halk eğitimi merkezi müdürleriyle bir araya geldiği toplantıda, halk eğitimi merkezleri tarafından uygulanan projeler ve yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Serkan Gür ve beraberindekiler toplantının ardından Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Sayın Emine Erdoğan'ın himayelerinde Bakanlığımız tarafından yürütülen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında, Bursa Kestel Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne ait ek binada oluşturulan geri dönüşüm atölyelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.  Kestel Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde kurulan geri dönüşüm atölyelerinde; cam, ahşap, kâğıt, kumaş, plastik, doğadaki tabiat ürünleri ve geri dönüşebilecek tüm ev eşyalarının geri dönüştürülerek kullanılır hâle getirilmesi ve yeni ürünler oluşturulması amaçlanıyor. Geri dönüşüm atölyelerinde ayrıca öğretici ve kursiyerlere geri dönüşüm bilinci kazandırılması hedefleniyor.

Kestel'de kurulan sıfır atık kütüphanesi halkın hizmetine sunuldu

Kestel Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne ait ek binada tamamen geri dönüşüm malzemelerinden sıfır atık kütüphanesi kurularak Kestel halkının kullanımına sunuldu. Kütüphanenin açılışı; Kestel Kaymakamı Recep Öztürk, İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Bursa İl MEM Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız, Kestel İlçe Millî Eğitim Müdürü Cengiz Uç ve halk eğitimi merkezi müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sıfır atık çalışmalarını çok önemsediğini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür; bu çalışmaların tüm halk eğitimi merkezi müdürlüklerine örnek olmasını, çalışmaların yaygınlaştırılmasının ülkemiz ve ilimiz için büyük önem arz ettiğini belirtti. Geri dönüşüm atölyeleri ile sıfır atık kütüphanesinin oluşturulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

11-02-202211-02-202211-02-202211-02-202211-02-202211-02-202211-02-202211-02-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.