BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS'YE KATILACAK ÖĞRENCİLERE YÖNELİK YAYIMLANAN ÇALIŞMA SORULARI DESTEK PAKETİNE BURSA KATKISI

LGS'YE KATILACAK ÖĞRENCİLERE YÖNELİK YAYIMLANAN ÇALIŞMA SORULARI DESTEK PAKETİNE BURSA KATKISI

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınava girecek 8. sınıf öğrencileri için birinci dönem müfredat ve kazanımlarına yönelik çalışma soruları destek paketi yayımlandı. Destek paketine, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün "odsgm.meb.gov.tr" internet adresinden ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesinden erişilebilecek.

İlk Destek Paketine Bursa'dan Önemli Katkı

MEB, LGS sınavına girecek 8. sınıf öğrencilerine destek olmak için ayda bir örnek soru kitapçığı yayımlıyordu. LGS kapsamında merkezi sınava girecek öğrenciler için her ay yayımlanan örnek soru kitapçığı, içinde bulunduğumuz uzaktan eğitim sürecinde ayda iki kez sunulmaya başlandı. Bu kapsamda ayrıca 8. sınıf öğrencileri için birinci dönem müfredat ve kazanımlarına yönelik sorulardan oluşan LGS çalışma soruları destek paketi yayımlandı. Özellikle bu ilk paket Bursa, İstanbul, Konya ve Trabzon ölçme değerlendirme merkezleri tarafından hazırlandı.

Dülger'den Bursa Ekibine Teşekkür 

LGS sınavına girecek 8. sınıf öğrencilerine yönelik çalışma soruları destek paketine Bursa olarak katkı sağlamaktan dolayı memnuniyetini belirten Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Bu konudaki çalışmalar Bakanlığımızın Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülüyor. Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi'nde hazırlanan çalışma soruları kitapçığı, Bakanlığımızın yayımladığı ilk destek paketinde yer aldı. LGS'ye girecek 8. sınıf öğrencilerimiz için Türkiye genelinde yayımlanan merkezi sınava yönelik örnek soruların hazırlanmasında emeği geçen Bursa il Ölçme Değerlendirme Merkezi ekibine ve kıymetli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum." dedi. 

 

Bursa Ölçme Değerlendirme Merkezi Çalışma Soruları için TIKLAYINIZ.

İstanbul Ölçme Değerlendirme Merkezi Çalışma Soruları için TIKLAYINIZ.

Konya Ölçme Değerlendirme Merkezi Çalışma Soruları için TIKLAYINIZ.

Trabzon Ölçme Değerlendirme Merkezi Çalışma Soruları için TIKLAYINIZ.

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.