BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMASI

LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMASI

Şükrü Şankaya Anadolu Lisesinin ev sahipliğinde "Bursa Liseler arası Münazara Turnuvası 1" eğitimi Münazara Hitabet Derneği eğitmenleriyle başladı.

Liseler Arası Münazara Turnuvası, 2023 Vizyon Belgesi, Ortaöğretim teması hedef 2 'de yer alan gençlerin eğitim öğretim süreçlerinde sosyal girişimcilik ile tanışarak toplumsal problemlere çözüm arama motivasyonu kazanması ve bunun araç ve ortamlarla desteklenmesini sağlamak için planlandı. Öğrencilerde, öz güven ve sorumluluk duygusunu geliştirmek; kendilerini etkin bir şekilde ifade etmelerini sağlamak; düşünme, araştırma, karşılaştıkları problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme olgunluğu kazanmalarını sağlamak, kanıtlar ve bilgiler yoluyla mantık yürüterek fikirlerini savunmalarına katkıda bulunmak için düzenlendi.

Bursa Liseler arası Münazara Turnuvası (1) eğitimi İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kahya, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Mustafa Baltacı ve Metin Levent, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi öğretmenleri, Turnuvaya katılım başvurusunda bulunan okulların yöneticileri öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımıyla başladı. Okul Müdürü Yeşim Ömeroğlu Ünlünün açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mustafa Kahya'nın konuşmalarıyla devam etti. Daha sonra katılımcı okullara yönelik Münazara Hitabet Deneği tarafından eğitimler düzenlendi.  Turnuvaya 8 ilçeden 41 okul ve 180 öğrenci başvuruda bulundu.   

Münazara turnuvalarının yaygınlaştırılması ve münazara kültürünün yerleşmesi amacıyla düzenlenen Turnuvada 15-16 Kasım 2019 tarihinde iki gün boyunca Münazara Hitabet Derneği tarafından eğitim yapılacak. Eğitimlerin tamamlanmasının ardından 20 Aralık 2019 tarihine kadar okullardan katılım başvuruları alınacak. Bursa Liseler arası Münazara Turnuvası (1) 14-15 Mart 2020 tarihinde düzenlenecek.

15-11-201915-11-201915-11-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.