BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELERDE BİLİM UYGULAMALARI PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

LİSELERDE BİLİM UYGULAMALARI PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi ile Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Liselerde Bilim Uygulamaları Programı, Bursa Teknik Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Programa, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretimden Sorumlu Şube Müdürü Bekir Arslan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin girişimci, yenilikçi, dil becerisi yüksek, sorun çözebilen, sistematik düşünebilen, iletişime ve öğrenmeye açık, fikirlerini her ortamda ifade edebilen mutlu bireyler olarak yetişmesine imkân ve ortam sağlamak amacıyla MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce "Liselerde Bilim Uygulamaları Programı" hayata geçirildi.

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce düzenlenen Liselerde Bilim Uygulamaları Programı, Bursa, Adıyaman, Ankara, Aydın, Iğdır, Isparta ve Samsun olmak üzere 7 pilot ilde gerçekleştiriliyor.

Konferans, panel, seminer, bilgi şöleni, forum vb. türlerde bilimsel toplantıların düzenleneceği ve uygulamalı bilim çalışmalarının gerçekleştirileceği "Liselerde Bilim Uygulamaları Programı" sempozyum ve çalıştay olarak iki aşamalı olarak yürütülecek.

Liselerde Bilim Uygulamaları Programı ile öğrencilerde; bilimsel toplantılar yoluyla bilim, teknoloji, çevre, ekonomi, eğitim, değerler, coğrafya, tarih, kültür, edebiyat, sanat, ekonomi, hukuk, politika vb. alanlarda farkındalığın oluşturulması ve bilimsel düşünme, araştırma yapma, rapor hazırlama, kendini ifade etme, sunum yapma gibi akademik alanlara yönelik çalışmalara altyapı oluşturabilecek becerilerin geliştirilmesi hedefleniyor.

Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi koordinatörlüğünde; iklim değişikliği, göç ve uyum, kültürel miras ve toplum 5.0 konularında yapılan sempozyuma 45 ortaöğretim okulunun; Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi koordinatörlüğünde sürdürülebilirlik ve ekolojik denge konularında yapılan çalıştay ise 38 ortaöğretim okulunun katılımıyla gerçekleştirildi.

 

 11-05-202311-05-202311-05-202311-05-202311-05-202311-05-202311-05-202311-05-2023

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.