BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MAHKUMLARDAN ÖZEL SERGİ

Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Birimi ve Gemlik Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle hükümlülere yönelik düzenlenen ‘üç boyutlu şekillendirme (rölyef) kursunun ürünleri görücüye çıktı.
MAHKUMLARDAN ÖZEL SERGİ

Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Birimi ve Gemlik Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle hükümlülere yönelik düzenlenen ‘üç boyutlu şekillendirme (rölyef) kursunun ürünleri görücüye çıktı. 20 hükümlü, toplam 280 saat süren kursta göz kamaştıran eserler yaptı. Mahkumların el emeği ve göz nurlarından oluşan sergi, Tayyare Kültür Merkezi (TKM) Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi’nde açıldı.

Hükümlülerin hobi çalışmalarında ürettikleri şal, saat, bakır pano ve gemi gibi eserler büyük ilgi gördü.

Hafta sonuna kadar görülebilecek olan serginin açılışına Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Şahin, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile Büyükşehir Belediyesi adına Muhsin Özlükurt katıldı. Eserleri inceleyen protokol mensupları, kursun hükümlüler için çok faydalı geçtiğini söyledi.

Hocahasan Mahallesi İlkbahar Caddesi No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.