BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MASALLARLA ŞİFA PROJESİ TANITIM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MASALLARLA ŞİFA PROJESİ TANITIM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan "Masallarla Şifa" projesinin tanıtımı ve faaliyet sunumu pilot olarak seçilen Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım ilçelerinden okul ve kurumların katılımıyla Bursa Yaşam Kültürü Müzesinde gerçekleştirildi. 

Programa Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Demir, Nilüfer ilçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi, Yıldırım ilçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Bursa MEM Şube Müdürü Mahmut Karakaya ve Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş katıldı. Etkinlikte ayrıca Osmangazi'den Sönmez İlkokulu ve Şehit Jandarma Uzman Çavuş İlyas Genel İlkokulu, Yıldırım'dan Gülbahar Hatun Anaokulu ve Nilüfer'den 15 Temmuz İlkokulu idareci, öğretmen ve öğrencileri yer aldı. 

Geleneksel oyunlara giriş ile başlayan; proje anlatımı,          müzik dinletisi, masal atölyesi ile devam eden program, öğrencilere hediye sunumu ile sona erdi. Bursa'daki ilköğretim çağındaki çocuklar arasında Covıd-19 hastalığı sebebiyle 1.derece ve 2. derece yakınını kaybeden çocukların, rehber öğretmenler ile uzman kişilerin görüşleri ve önerileri ışığında seçilen masallarla psikososyal açıdan olumlu duygular geliştirmelerini sağlamak amacıyla uygulamaya konulan "Masallarla Şifa" projesi ile  çocukların kendilerini ifade edebilecekleri, iyi hissedecekleri ortamlarda masal çemberinde buluşarak, benimsenen değerlerle birlikte masal ve atölye çalışması yapılarak çocukların normal hayat sürecine olumlu adaptasyonunu sağlamak hedefleniyor.

12-05-202212-05-202212-05-202212-05-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.