BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NE ÖZEL PROGRAMDA 81 İLİ TEMSİLEN GELEN ÖĞRETMENLERİ AĞIRLAYACAK

Millî Eğitim Bakanlığınca 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlerin kültürel ve sanatsal etkinliklerde buluşacağı özel bir program hazırlandı.
MEB, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NE ÖZEL PROGRAMDA 81 İLİ TEMSİLEN GELEN ÖĞRETMENLERİ AĞIRLAYACAK

Millî Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilecek Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğinin toplumdaki algısının daha da yükseltilmesi amacıyla moral ve motivasyonlarını artıracak, birlik ve beraberliğini pekiştirecek program ve etkinliklerle yurt içinde ve dış temsilciliklerde kutlanacak.  

Millî Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan etkinlikler, tüm illerden seçilen ve mesleğinde fark yaratan resmî ve özel kurum öğretmenlerinin katılımıyla 22 Kasım'dan itibaren Ankara'da başlayacak.  

Etkinlikler kapsamda,  Kızılay Metro Çarşısı Sanat Galerisi'nde 81 ilde düzenlenen "Öğretmen Olmak" temalı resim ve şiir yarışmasında dereceye giren eserlerin yer alacağı serginin açılışı yapılacak ve yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek.   

81 ilde seçilen eğitimde fark yaratan öğretmenler, şehrin tarihî ve kültürel alanlarını ziyaret edecek ve CSO Konser Salonu'nda "Cumhuriyet'in 99. Yılında 1923 Çocuk Korosu" konserine katılacak.   

Aynı gün Başkent Öğretmenevinde şehit öğretmen yakınlarına akşam yemeği verilecek.  

Öğretmenler, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'le 24 Kasım'da Anıtkabir'i ziyaret edecek.  

Şehit öğretmen yakınlarının katılımıyla tarihî ve kültürel mekânlara gezi düzenlenecek.

Öğretmenler Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop tarafından kabul edilecek.

Bakan Özer ve beraberindeki 81 ili temsilen gelen öğretmenler, Millî Eğitim Bakanlığınca Keçiören'de oluşturulan "Öğretmen Hatıra Ormanı" ve içinde görevi başında şehit edilen 190 öğretmenin hatırasını yaşatmak üzere yapılan Şehit Öğretmenler Abidesi'nin açılışına katılacak.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Bakan Özer ve beraberindeki öğretmenleri kabul edecek ve öğle yemeği ikramında bulunacak.   

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in öğretmen ve şehit yakınlarının onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak öğretmenlere hediyeler takdim edilecek.  

Öğretmenler, Ankara'daki programın ardından tarihiî, kültürel ve sanatsal etkinliklerin düzenleneceği özel programla 24 ve 25 Kasım tarihlerinde İstanbul'da ağırlanacak.

İstanbul'daki özel programda öğretmenler iki gün boyunca Topkapı Sarayı Müzesi, Ayasofya Camisi, Sultanahmet Dikilitaş Meydanı, İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi, Küçüksu Kasrı, Çamlıca İslam Medeniyeti Müzesi gibi İstanbul'un tarihiî, kültürel ve doğal alanlarını ziyaret edecek.  

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ili temsilen gelen öğretmenlere Sarıyer TİM Center'da konser verilecek.  

"Öğretmenlerin toplumdaki itibarını daha da artırmak için imkânlarımızı seferber ediyoruz"

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlere verilen değerin bir nişanesi olarak 81 ili temsilen gelen öğretmenleri hem Ankara hem de İstanbul'da hazırladıkları özel programlarla ağırlayacaklarını ifade ederek şunları söyledi:  

"Her zaman söylediğimiz gibi bir toplum yalnızca eğitim sistemi kadar değil, öğretmeni kadar güçlüdür. 1 milyon 200 bin öğretmenimizle güçlü bir eğitim kadrosuna sahibiz. Bu bağlamda öğretmenlerimizi her açıdan desteklemek ve onların toplumdaki itibarlarını daha da artırmak için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Öğretmenler haftası dolayısıyla öğretmenlerimizi bu yıl sadece Ankara'da değil, İstanbul'da da ağırlamak istedik. Öğretmenlerimizin yüzyıllardır kültür, sanat, tarih ve mimarinin merkezi olan, âdeta bir açık hava müzesi olan İstanbul'un tarihî zenginliğinin izini sürerek görmelerini, büyülü atmosferini teneffüs etmelerini istedik. Bunun yanı sıra THY iş birliğinde sağladığımız imkânla öğretmenlerimiz, kasım ve nisan arasındaki altı aylık dönemde yurt içi uçuşlarında yüzde 20'lik indirimden yararlanacak. Yine öğretmenlerimizin, öğretmenevlerinden yüzde 50 indirimle yararlanmaları ile ilgili bir imkân sağladık. Öğretmelerimiz ayrıca 31 Aralık'a kadar tüm öğretmenevi restoranları ve kafelerinden de yüzde 30 indirimle faydalanabilecekler. Tüm imkânlarımızla öğretmenlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü şimdiden kutluyorum."

Haberin kaynağı için tıklayınız.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.