BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB BAKAN YARDIMCISI DR. NAZİF YILMAZ: 2022 YILINI MİLAT İLAN EDİYORUZ

MEB BAKAN YARDIMCISI DR. NAZİF YILMAZ: 2022 YILINI MİLAT İLAN EDİYORUZ

Bursa'da Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ve Hayat Boyu Öğrenme kurumlarında görev yapan usta öğreticilerle bir araya gelen MEB Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda yürütülecek çalışmayla 2022 yılını bir milat ilan ettiklerini söyledi. 

Bir dizi çalışma için Bursa'ya gelen MEB Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz, Hayat Boyu Öğrenme kurumlarında görev yapan usta öğreticilerle bir araya geldi. Yılmaz, daha sonra hayat boyu öğrenme faaliyetlerini geliştirmek, yürütülen proje ve çalışmalar hakkında bilgi almak amacıyla Olgunlaşma Enstitüsü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, il ve ilçe yöneticileri katıldı. 

Bakan Yardımcılığı görevine atandıktan sonra ilk kez usta öğreticilerle bir araya geldiğini ifade eden Dr. Nazif Yılmaz, "Bakanlığımız nezdinde de ilk kez böyle bir buluşma gerçekleştiriliyor. Bu da Bursa'ya nasip oldu. Türkiye'de 997 halk eğitimi merkezimiz var. Şubat ayında yaklaşık 1 milyon 450 bin kadar kursiyerimiz eğitim aldı. Mart ayında da büyük bir sıçrama gerçekleşiyor. İnanıyorum ki 2022 yılı Aralık ayı sonuna kadar bu rakam ikiye katlayacak. Sizlerin destekleriyle vatandaşlarımız yeteneklerini gerçekleştirme ve bir kültürü kendi evine taşıma imkânı bulacak. En önemlisi de Allah'ın insanlara lütfettiği ömür sermayesini daha nitelikli bir şekilde kullanma imkânına sahip olacağız." dedi. 

Mesleğinde kendini yenilemeyen kendisinden yer

Ülke genelinde 997 halk eğitimi merkezi ile vatandaşlara hizmet sunduklarını belirten Dr. Nazif Yılmaz, "4 eylemi gerçekleştirmek zorundayız. Bunlardan ilki kurumsal kapasitenin geliştirilmesi ve fiziki imkânların iyileştirilmesidir. İkinci olarak usta öğreticilerimizin ve halk eğitimi merkezi yöneticilerimizin kişisel ve mesleki gelişimine yönelik eylemler gerçekleştirilmesi. Ben hep şuna inandım, 'Mesleğinde kendini yenilemeyen kendisinden yer'. Üçüncü alanımız ise tanıtım, iş birliği ve farkındalık çalışması. Dördüncüsü de her ay bir sosyal ve kültürel etkinlik gerçekleştirilmesi. Ben inanıyorum ki bu etkinlikleri gerçekleştirdiğimizde hem kursiyerlerimiz artacak hem de kurslarımızın niteliği artacak. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda yürütülecek çalışmayla 2022 yılını bir milat ilan ediyoruz. Bunu da siz değerli meslektaşlarımızla gerçekleştireceğiz." dedi. 

İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Son dönemde hayat boyu istatistiklerimiz ciddi gelişme gösteriyor. Ocak, şubat ve mart aylarında çok ciddi sıçramalar oldu. Bakanlığımızın gösterdiği hedefe doğru yaklaşmaya başladık. Desteklerinden dolayı Genel Müdürümüz Sayın Sabahattin Dülger'e şükranlarımı arz ediyorum. Bursa'nın şöyle bir özelliği var. Bursa bir şeyi istiyorsa yapıyor. Son birkaç ayda bazı istatistiklerimizi 6 katına çıkardık. İnanıyorum ki kadim şehir Bursamızın öğretmen ve öğrencileri bu istatistikleri daha da yukarıya çıkaracaktır. Bursa'ya teşriflerinden dolayı Sayın Bakanım Nazif Yılmaz'a şükranlarımı sunuyorum." dedi.

18-03-202218-03-2022

18-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.