BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB BAKAN YARDIMCISI MAHMUT ÖZER: BURSA MESLEKİ EĞİTİMDE ZİRVEYE KOŞUYOR

MEB BAKAN YARDIMCISI MAHMUT ÖZER: BURSA MESLEKİ EĞİTİMDE ZİRVEYE KOŞUYOR

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, bir dizi ziyaret kapsamında Bursa'ya geldi. İl Millî Eğitim Müdürlüğündeki yöneticilerle değerlendirme toplantısı gerçekleştiren ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Mahmut Özer, toplantının ardından Bursa Valisi Yakup Canbolat'ı Makamında ziyaret etti.

MEB Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Bursa Valisi Yakup Canbolat'a Bursa'da eğitimin kalitesini artırmada ve yeni okul yapımları ve mevcut okulların güçlendirilmesinde destekleri ve özellikle mesleki eğitimin çok daha güçlü hale gelmesindeki katkıları için MEB adına teşekkür etti. Özer ve Canbolat Bursa'da yeni yapılacak okul ihtiyaçlarını da birlikte değerlendirdiler.

Bursa'daki meslek liselerinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Mahmut Özer, ilk ziyaretini Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yaptı. Atatürk MTAL'de Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen proje çerçevesinde, Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin de (BOSİAD) katkılarıyla kurulan Endüstri 4.0 Laboratuvarını, BOSİAD temsilcileriyle birlikte inceleyen Özer, Endüstri 4.0 Laboratuvarının sanayinin nitelikli eleman sorununun çözüm kaynağı olan meslek liselerine katkı sunmasının yanı sıra bu laboratuvarda kurulan makine sistemlerinin sanayi bölgesindeki firmalarda çalışacak nitelikli personel eğitimi ve yetiştirilmesi konusunda da örnek bir model oluşturduğunu ifade etti.

Ülkemizdeki mesleki eğitim meşalesinin, kurumlar arasında hayata geçirilen güçlü işbirlikleri ile yandığını ifade eden Mahmut Özer; "Okul ile sektör arasında kurulan iş birliklerini önemsiyoruz. Bu kapsamda Atatürk MTAL'ye destek veren BOSİAD yönetim kurulu ve üyelerine teşekkür ediyorum. Okul-sektör işbirlikleri sosyal, kültürel ve mesleki organizasyonlar, öğretmen eğitimleri, burs, staj ve mezuniyet sonrası istihdam gibi konularda katkı sağlıyor. Bursa'da mesleki eğitimle ilgili olarak her alana yansıyan yüksek verimlilik, böyle güçlü iş birlikleriyle daha da artacaktır. Bursa'da mesleki eğitimde çok ciddi bir potansiyel var. Son üç yılda Bursa'da mesleki eğitimde gelinen nokta son derece mutluluk verici. İnşallah Sayın Valimizin koordinasyonuyla ve sektör temsilcilerimizle geliştirdiğimiz güçlü işbirlikleri ile Bursa'da mesleki eğitimi çok daha ileri noktalara taşıyacağız. Bu süreci başarı ile yürüten Bursa Millî Eğitim Müdürümüz Sabahattin Dülger'e, Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürümüz Bülent Altıntaş'a ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum" dedi. 

28-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202129-05-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.