BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB, BURSA'NIN DA YER ALDIĞI 15 İLDE ARŞİV VARLIĞININ TESPİT, TASNİF VE DÜZENLEME ÇALIŞMASI BAŞLATTI

MEB, BURSA'NIN DA YER ALDIĞI 15 İLDE ARŞİV VARLIĞININ TESPİT, TASNİF VE DÜZENLEME ÇALIŞMASI BAŞLATTI

"Türkiye Yüzyılı " kapsamında Bakanlığımızın Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü uhdesinde Bakan Yardımcımız Dr. Ömer Faruk Yelkenci yöneticiliğinde Muzaffer Fehmi Şakar ve Bakan Danışmanı Prof. Dr. Nuri Güçtekin danışmanlığında Bakanlığımıza bağlı merkez ve taşra teşkilatlarının okul/kurum arşivleri ile mevcut müzelerde bulunan her türlü obje, albüm, fotoğraf, materyal ve arşiv evrakı varlığının "Milli Eğitim Bakanlığı Arşiv Varlığının Tespit, Tasnif ve Düzenlenmesi Çalışması" adıyla 15 pilot İlde çalışmalara başlanılmıştır. 

Bu kapsamda Muzaffer Fehmi Şakar ve Bakan Danışmanı Prof. Dr. Nuri Güçtekin danışmanlığında İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut ve Bursa İl Komisyon üyeleri ile birlikte toplantı yapılarak, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet Alireisoğlu makamında ziyaret edilerek, yapılan Bursa İl Komisyonu toplantısı hakkında bilgi alışverişi gerçekleştirilmiştir.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.