BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSESİ ÖĞRETMENLERİ TEMASSIZ ATEŞ ÖLÇEN VE DEZENFEKTAN VEREN CİHAZ GELİŞTİRDİ

Bursa'da Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, taşınabilir, temassız ateş ölçen ve dezenfektan veren cihaz geliştirdi.
MESLEK LİSESİ ÖĞRETMENLERİ TEMASSIZ ATEŞ ÖLÇEN VE DEZENFEKTAN VEREN CİHAZ GELİŞTİRDİ

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında temassız el dezenfektan cihazını yerli imkanlarla geliştirip seri üretimini yapan öğretmenler, elde ettikleri başarıyı yeni ürünlerle sürdürüyor.

Bursa Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanındaki öğretmenler gelen talepler üzerine, dezenfektan cihazını geliştirerek, şarj edilebilir bataryayla çalışan ve ateş ölçen prototip haline getirdi. Daha önceki cihaz "versiyon 1" olarak adlandırılırken, yeni cihaz ise "versiyon 2" koduyla prototipi üretildi. Bu kapsamda araştırma ve geliştirme ekibiyle daha önce üretilen 350 cihaz kurumlara teslim edildi.   

Öğretmenlerin yeni cihaza kattığı özellik ise, herhangi bir yere sabitlemeye gerek kalmadan istenilen yere tanışabilmesi...  Boyutları küçültülen yeni cihaz daha sessiz çalışılabiliyor. Şarj edilebilir bataryayla yaklaşık bir hafta elektriğe bağlamadan istenilen yerde kullanılabiliyor. Testleri yapılan yeni ürünün seri üretimi için de öğretmenler çalışmalara başladı. Geliştirilen cihazla, okullar başta olmak üzere resmi kurumlar, hastaneler ve ibadethanelerin bu alandaki ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

 

CNN TÜRK TV KANALINDA YAYINLANAN HABER GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.