BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIRLIK İÇİN BİR ARAYA GELDİ

MESLEKİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIRLIK İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla illere gönderilen yazı doğrultusunda; mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar lisesi ile spor lisesi öğrencileri, 5 Ekim Pazartesi gününden itibaren tüm sınıf seviyelerinde tüm alan ve dallarda yüz yüze uygulama eğitimlerine başlayacak.    

Bu kapsamda Bursa'da İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve mesleki-teknik ortaöğretim okul/kurum müdürlerinin katılımıyla çevrimiçi ortamda bir toplantı düzenlendi. Sürecin sağlıklı şekilde yürütülmesi amacıyla alınacak tedbirler ile uygulama boyutuna yönelik hususların görüşüldüğü toplantıda; Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından iletilen resmi yazılar ve iletilen mesajlar çerçevesinde atılması gereken uygulama adımları ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger tarafından iletilen mesajlar paylaşıldı. 

Toplantıda konuşan Altıntaş, "İl Milli Eğitim Müdürümüzün liderliğinde büyük bir özveriyle yürütülen mevcut eğitim-öğretim süreci içinde; mesleki ve teknik eğitim camiamızın şehrimizdeki tüm neferlerinden, COVID-19'a karşı gerekli tedbirlerin alınması ve takibi hususunda hassasiyetlerini rica ediyoruz. Fiziki tedbirlerin yanı sıra rehberlik hizmetlerinin de etkin bir şekilde yürütülmesi, öğrenci ve velilerimizin endişelerini gidermek adına büyük önem arz etmektedir. Sürecin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile okul müdürlerimizin koordinasyonunda sağlıklı bir şekilde yürüyeceğine inanıyoruz." dedi.

 İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul/kurum müdürlerinin de uygulama sürecine yönelik görüş ve önerilerini paylaştıkları toplantı; soru-cevap kısmıyla tamamlandı.

03-10-202003-10-202003-10-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.