BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMDE MİLLİ EĞİTİM-SANAYİ İŞBİRLİĞİ

Bursa´da Eğitimcilerin Eğitimi Projesi (EĞİTEP)  kapsamında mesleki-teknik okullarda görev yapan öğretmenlerin eğitimiyle ilgili ilk protokol ERMETAL Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya arasında imzalandı.
MESLEKİ EĞİTİMDE MİLLİ EĞİTİM-SANAYİ İŞBİRLİĞİ

Bursa´da Eğitimcilerin Eğitimi Projesi (EĞİTEP)  kapsamında mesleki-teknik okullarda görev yapan öğretmenlerin eğitimiyle ilgili ilk protokol ERMETAL Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya arasında imzalandı. Protokol törenine İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Kemal Ünal, Ömer Faruk Bektaş ile proje koordinatörü Sezai Kuruşçu katıldı.

EĞİTEP projesinin önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Türkiye, mesleki eğitimde önemli bir ivme kazandı. Bu alandaki müfredatımızda son yıllarda önemli değişiklikler oldu. Okullarda bu müfredatı öğrencilere aktaracak olan teknik öğretmenlerin mevcut yeterliliklerini artırarak teknolojiye uyumlu hale getirmede, bununla bağlantılı olarak yeni müfredatı öğrenciye aktarmada birtakım sıkıntılar yaşadığımızı tespit ettik. Bu sıkıntıları önlemek amacıyla hazırladığımız EĞİTEP projemizle, mesleki-teknik okullarda eğitim veren öğretmenlerin bilgilerinin işletme ortamında güncellenmesi, konu ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitimler verilmesini planladık. Bu konuda bize destek veren eğitim gönüllüsü Fahrettin Gülener’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Mesleki eğitimin önemini vurgulayan ERMETAL Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener, “Meslek eğitiminin gelişiminde teknik öğretmenlerimizin iş dünyasını en son uygulamaları ile tanıması mutlak bir gerekliliktir. Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak devletimizin eğitim politikalarını en iyi şekilde takip eden ve yönlendiren İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze yakın destek vermeyi meslek ahlakı olarak hisseder ve biliriz” dedi.

Mesleki-teknik okullarda görevli eğitimcilerin bilgilerinin günümüz teknolojisine uyumlu hale getirilmesi hedeflenen EĞİTEP projesinde ayrıca Bursa genelinde endüstriyel okullarda okutulan müfredatın, iş piyasasının isteği doğrultusunda güncellenmesi amaçlanıyor.

ERMETAL Şirketler Grubu ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında, mesleki ve teknik eğitim veren okullarda görev yapan eğitimciler işletmede iş başında yeni teknoloji ile tanışacak. Koordinatörlüğünü Sezai Kuruşçu’nun yaptığı projeden endüstriyel otomasyon, elektrik, elektronik, makine, metal, motorlu araçlar, mobilya dekorasyon, gıda teknolojileri ve diğer alanlarda görevli teknik öğretmenler yararlanacak. 5 Yıl süreyle gerçekleştirilmesi planlanan EĞİTEP projesinde her ay yukarıda sayılan alanlardan birer öğretmen üç gün süreyle işletmede eğitim alacak.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.