BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMDE YILIN TEMASINA UYGUN EĞİTİMLER BAŞLADI

MESLEKİ EĞİTİMDE YILIN TEMASINA UYGUN EĞİTİMLER BAŞLADI

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nce koordine edilen İl Milli Eğitim Mesleki ve Teknik Eğitim Bölümü ile Hizmetiçi Eğitim Birimi'nin işbirliğiyle planlanan Fikri/Sınai Mülkiyet Eğitimi tamamlandı.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ana teması olarak belirlenen fikri mülkiyet, patent, faydalı model, marka ve tasarım çalışmaları kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi içinde kurulan Fikri Mülkiyet Ofisinde görevlendirilen uzmanlarca Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumların patent-faydalı model sorumlularına verilen eğitimlere toplam 96 yönetici ve öğretmen katıldı.

Eğitimin ilk bölümünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği protokolüne imza atan Uluslararası Patent Birliği Başkanı Erdem Kaya da "farkındalık" odaklı bir sunum yaptı.

Yönetici ve öğretmenlerin patent, marka, tescil, faydalı model ve sınai mülkiyet konularında bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla düzenlenen eğitim içinde patent sistemi, patent veri tabanlarının kullanımı ve patent araştırmasına ilişkin örnek uygulamalara da yer verildi.

19-12-201919-12-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.